زندان لاکچری در فشافویه| موبایل با اینترنت در دست شهرام جزایری و زندانیان خاص!

سید هادی کسایی زاده روزنامه نگار جزئیاتی از زندگی دو مجرم در زندان تهران بزرگ منتشر کرد.

سید هادی کسایی زاده روزنامه نگار حوزه قضایی (خبرنگار ضدفساد) نوشت: در یکی از روزهای تابستان ۱۳۹۹ شهرام جزایری از زندان تهران بزرگ با من(خبرنگار) تماس گرفت و گفت یک دوستی دارم که خبرهای جالبی در پرونده اش است! نام او پیمان مندنی پور و از سرمایه گذاران سینما و صاحب چند کارخانه بود که آخر هم نفهمیدم به چه جرمی در زندان است!

یکی از پرونده های مندنی پور در مورد طلب اش از یک تهیه کننده سینما (نوروز بیگی) بود. برای همین به دلیل جذابیت پرونده و اینکه او مدعی شده بود پولش را خرج ستاد حسن روحانی کرده اند، گزارش کامل پرونده را پس از اطلاع از شکایت او منتشر کردم. **احضار تهیه کننده سینما به دادسرا/ پول فیلم سینمایی صرف ستاد روحانی شد!

پیمان مندنی پور کیست؟

پیمان مندنی پور فرزند ابراهیم در تاریخ ۱۳۶۹/۵/۲ در خانواده ای روستایی و سنتی درشهرستان یاسوج استان کهگیلویه و بویر احمد متولد شد و دارای تحصیلات در رشته ادبیات فارسی، مدیریت امور گمرکی، مدیریت دولتی و علوم سیاسی از دانشگاه های شهر بوشهر و دانشگاه آزاد شهرضا اصفهان و دانشگاه آزاد یاسوج در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

پیمان مندنی پور فعالیت کاری خود را از حضور در گمرک استان بوشهر به عنوان ترخیص کار (حق العمل کار) آغاز کرد، و پس از آموختن مهارت کافی در این حرفه در سن ۲۰ سالگی به امور بازرگانی در زمینه واردات کالا وارد شد. سپس با ثبت چندین شرکت بازرگانی توسعه تجارت خود را گسترش داد و با صادرات میوه و خشکبار به کشورهای حوزه خلیج فارس و واردات کالا های اساسی و ماشین، قطعات یدکی و اسباب بازی وارد عرصه حرفه ای تجارت شد.

ارتباط تصویری با مندنی پور و جزایری در زندان

ارتباط با پیمان مندنی پور و شهرام جزایری در زندان تهران بزرگ از طریق تماس تصویری و ارسال عکس و فیلم ادامه داشت و آنها زندگی روزمره خود را در سلول خود برای یک خبرنگار ارسال می کردند. هرچند برای من جای سوال داشت که چطور در زندان تهران بزرگ این افراد اجازه استفاده از تلفن همراه و اینترنت دارند. حتی پیمان مندنی پور به من گفت که شهرام جزایری در زندان فعالیت در حوزه ارز دیجیتالی(پاورکش) با سرمایه گذاری پیمان مندنی پور دارد.

آنچه در تصاویر مشاهده می شود زندگی لاکچری زندانیان در زندان ۵ تهران بزرگ است. آنها در اتاق های خود بهترین یخچال ها، قهوه ساز، دراور، تلویزیون های بزرگ، فرش و غیره دارند. وقتی من در تیرماه ۱۴۰۰ با حکم دادیار شعبه ۷ دادسرای شهرستان ری با شکایت فرماندار ری (حسن توکلی کجانی) به زندان رفتم و مطلع شدم که زندگی در زندان ۵ تهران بزرگ هفته ای چندین میلیون تومان برای هر مجرم هزینه دارد.

ارتباط پیمان مندنی پور با داماد حسن روحانی چه بوده است؟

جالب اینجاست که در تصاویری که منتشر شد و گفتگوهایی که با برخی زندانیان رد و بدل شد، پیمان مندنی پور مدعی شده چندین میلیارد تومان پول به شهرام جزایری قرض داده (پول به حساب خانم م-غ واریز شده است) و شهرام هم برای او در زندان کباب سرو کرده است! همچنین در زندان شهرام جزایری به پیمان مندنی پور لقب خان داده بود. اما سوال اینجاست که چطور پیمان مندنی پور با مهرداد رستمی عضو هیات مدیره شرکت هفت تپه شریک می شود و ارتباط مهرداد رستمی با شهرام جزایری چه بوده است؟

همچنین ارتباط پیمان مندنی پور با داماد حسن روحانی چه بوده است؟ چطور او از داخل زندان می تواند یک باشگاه ورزشی را در یاسوج تجهیز کند؟ و فرماندار و مسئولان از او تقدیر کنند!

چطور بر اساس ادعای پیمان مندنی پور او چندین میلیارد تومان وسایل رفاهی برای زندان ۵ خریداری کرده است؟ ساز و کار این خرید و دریافت کالاها در زندان چگونه بوده است؟ آیا در ازای این لطف تسهیلاتی به این زندانی ارائه شده است؟ آیا زندانیان دیگر هم چنین لطفی به زندان کرده اند؟

سوال دیگر آنکه اگر افراد خاص در زندان لاکچری تهران بزرگ اینقدر دستشان باز است زندان واقعا چه مفهومی دارد؟ وقتی این افراد به راحتی به تمامی امکانات دسترسی دارند و حتی می توانند امورات جاری روزمره خود را در زندان اداره کنند پس محدودیت زندانیان چه مفهومی دارد؟

چه افرادی در زندان تهران بزرگ محبوس هستند؟

این در حالی است که چندی قبل تصاویری از وضعیت نامناسب در زندان اوین در فضای مجازی منتشر شد که موج زیادی به همراه داشت. باید گفت که اوین به دلیل حضور زندانیان خاص کمی پررنگ شده در حالی که امروز همین زندانیان خاص سر از زندان تهران بزرگ در آوردند که می توان به زندانیانی همچون شهرام جزایری، مهدی جهانگیری(برادر معاون اول دولت دوازدهم)، پیمان مندنی پور، سید مهدی موسوی نژاد(پرونده حسین هدایتی)، حسین هدایتی، مهدی شمس (پرونده بابک زنجانی)، علیرضا زیبا حالت منفرد(جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی)، فرهاد زاهدی فر(سکه ثامن) ، امیرحسین آزاد (موسسه آرمان)، وحید بهزادی(سلطان خودرو)، برادران ریخته گران، علی نوری زاد، و غیره اشاره کرد.

حالا سوال من بعنوان روزنامه نگار از رئیس سازمان زندانهای کشور و رئیس قوه قضائیه این است که چرا باید در زندان ها فرق میان افراد خاص و پولدار با یک کارگری که برای چک ضمانت به زندان افتاده باشد؟

گزارش سید هادی کسایی زاده در ۱۲۰ روز زندان و بازداشت در زندان تهران بزرگ(بخوانید):

**روایت ۱۲۰ساعت بازداشت و زندان خبرنگارضدفساد| رئیس قوه قضائیه بخواند!**


تصاویر در زندان تهران بزرگ در سال ۱۴۰۰

منبع: جامعه خبر

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The Instagram Access Token is expired, Go to the Theme options page > Integrations, to to refresh it.
دکمه بازگشت به بالا