درباره ما

بسم‌الله الرحمن الرحیم

پایگاه خبری – تحلیلی «اشکان نیوز» رسانه‌‌ای است مستقل که با هدف انتشار اخبار و تحلیل‌های مفید مرتبط با رخداد‌های مهم روز ایران و جهان از دی ۱۳۹۸ فعالیت خود را آغاز کرده است. هدف اصلی در «اشکان نیوز» تمرکز بر مسائل اجتماعی و سیاسی جامعه است بدون آنکه از ابعاد اقتصادی و علمی امور جاری غفلت کند یا اخبار حوزه‌های دیگر (بین‌‌الملل، هنری، ورزشی، حوادث و …) را نادیده بگیرد.

اولویت قائل شدن برای رویکرد اجتماعی به جای رویکرد سیاسی به دلایل زیر صورت گرفته است:

۱- برای سیاسیون «قدرت» هدف اصلی است، ولی فعالان اجتماعی بدون کسب قدرت هم خواستار ایجاد بهبود در شرایط اجتماعی مردمند. گروه‌های سیاسی «معطوف به قدرت» عمل می‌کنند و بدون کسب قدرت قادر به اصلاح امور نیستند، اما گروه‌های اجتماعی دارای رفتار‌های «معطوف به هدف» هستند و حتی اگر در قدرت هم نباشند برای تحقق اصلاحات اجتماعی تلاش می‌کنند. برای کم کردن از حجم معضلات اجتماعی و مشکلات مردم باید راهکار‌هایی را مدنظر داشت که لزوماً به کسب قدرت گره نخورده باشد.

۲- رویکرد اجتماعی منجر به ایجاد روند همگرایی در میان نیرو‌های سیاسی و اجتماعی می‌گردد. وقتی پای رقابت سیاسی برای کسب قدرت در میان باشد، باید واگرایی و دوری میان نیرو‌های فعال سیاسی را شاهد باشیم، اما وقتی به سراغ مسائل اجتماعی و حل آنان می‌رویم، چه بسا افرادی با گرایش و سلیقه سیاسی مختلف هم در کنار هم قرار بگیرند و با هم همکاری کنند.

۳- در رویکرد اجتماعی، حرف اصلی را مباحث تخصصی ، علمی و کارشناسی می‌زند و نه سلیقه سیاسی و رقابت برای رسیدن به قدرت. به همین دلیل است که با رویکرد اجتماعی احتمال رسیدن به راهکار‌های کارشناسانه افزایش می‌یابد لذا موضوعات مبتلا به با عمق و دقت بیشتری مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرند.

به دلایل فوق ما در «اشکان نیوز» با رویکرد (اجتماعی و سیاسی) با مسائل جاری کشور مواجه خواهیم شد تا بستر همگرایی میان همه نیرو‌های سیاسی و اجتماعی را بر اساس مواجهه کارشناسانه با مسائل فراهم کنیم و بهبود اوضاع اجتماعی را با فرهنگ‌‌سازی و ارائه راهکار‌های تخصصی میسر سازیم.

لازم به ذکر است که فعالیت سایت در چهارچوب اهداف مقدس انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران به امر اطلاع‌رسانی. به منظور ارتقای سطح بینش و آگاهی عمومی می‌پردازد و در این زمینه، خود را مقید به اصول و ارزش‌های اعتقادی می‌داند و بر این باور است که برآیند مجموعه عملکرد سایت نباید موجب وارد کردن خدشه‌ای به این اصول و ارزشها شود و در سست کردن پایه‌های مشروعیت و مقبولیت نظام جمهوری اسلامی تأثیر گذارد ، بلکه باید موجب تحکیم پایه‌های نظام و ارزشها گردد.

*اعتقاد به اینکه دین اسلام، دین کامل و برحق الهی برای سعادت بشریت در همه ادوار تا آخرالزمان است و تشیع به عنوان مصداق اسلام ناب محمدی (ص) می‌باشد.

*اعتقاد به اینکه بر پایه اعتقادات شیعه اثنی عشری در زمان غیبت کبری ولایت امت به عهده ولی فقیه است و اطاعت از وی را بر خود فرض دانسته و حضرت آیت الله خامنه‌ای را مصداق ولی فقیه در عصر حاضر می‌دانیم.

*اعتقاد به قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی به عنوان میثاق ملی و تفسیری عملی و اجرایی از نوع حکومت مشروع شیعی و ولایی در عصر حاضر.

*اعتقاد به حفظ منافع ملی هم در عرصه جغرافیایی، یعنی ایران و هم مردم کشور که در تابعیت نظام زندگی می کنند و به قانون اساسی پایبند هستند.

*اعتقاد به ارزشهای نظام و تقدس مصادیق آن از جمله امام (ره) اصل روحانیت ، شهدا و ایثارگران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، ارزش‌های اخلاقی و فرهنگی اسلامی، عدالت و مبارزه با ظلم و مفاسد در ابعاد مختلف.

*اعتقاد به حفظ حیثیت و کرامت انسانی آحاد مردم مسلمان و آزادی‌های مشروع آنان و پرهیز از ورود به حوزه شخصی و خصوصی زندگی آنان ، مگر در مواردی که موجب تعرض به حقوق و اغفال مردم و آمیخته به مسائل اجتماعی و دارای تبعات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی شود.

*توجه و تأکید به حفظ مصلحت اسلام، نظام اسلامی و ارکان آن به گونه‌ای که اطلاع‌‌رسانی و افشای مطالب موجب تضعیف کلیت ارزشهای مورد احترام نشود که البته این به معنای ترجیح منافع و آبروی افراد منتسب به حکومت و نظام بر منافع و آبروی نظام و ارزش‌های آن نخواهد بود.

دکمه بازگشت به بالا