پتروشیمی ابن سینا تخریب گر میراث ۳۰۰۰ ساله همدان

در حالی که سرمایه گذاران پتروشیمی ابن سینا در منطقه جهان آباد از ادامه آن منصرف شده اند،همچنان نماینده مردم همدان در مجلس به دنبال اجرای این پروژه تخریب گر میراث فرهنگی است.

حمیدرضا حاجی بابایی با اشاره به اینکه پتروشیمی ابن‌سینا توان ادامه فعالیت را ندارد و به دنبال این هستیم سهامدارانی را به این حوزه وارد کنیم گفت: طبق صحبت‌های صورت گرفته سازمان صندوق توسعه ملی اعتباری را به صورت ارزی و تسهیلات در اختیار این پتروشیمی قرار خواهد داد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با تاکید بر اینکه قرار شد صندوق توسعه ملی ۲۲۰ میلیون یورو در قبال پتروشیمی ابن‌سینا بپردازد و ۸۰ میلیون یورو نیز آورده سرمایه‌گذار باشد که جمعا در این بخش ۳۰۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری می‌شود افزود: در صورت موافقت صندوق توسعه ملی نسبت به اختصاص سرمایه، سرمایه‌گذاران نیز راغب خواهند شد که ورود کنند.

وی خاطرنشان کرد: با جلسه‌ای که اخیرا برگزار شد این مجموعه به صورت رسمی اعلام آمادگی داشت تا این مبلغ مورد نظر را پرداخت کند، علاوه بر اینکه وام اختصاص می‌دهد، پذیرفت در راه‌اندازی و اجرای پتروشیمی مشارکت کند که برای نخستین بار این اتفاق می‌افتد.

حاجی‌بابایی با بیان اینکه تمام هماهنگی‌ها انجام شده و قرار است به زودی جلسه‌ای با وزیر نفت و با حضور استاندار داشته باشیم تا جمع‌بندی‌های لازم صورت گیرد گفت: قرار شد وزیر از هلدینگ‌های بزرگ برای مشارکت دعوت کند تا در این جلسه حضور یابند و اگر بتوانیم پتروشیمی ابن‌سینا را راه‌اندازی کنیم با توجه به اینکه این پروژه از خط اتیلن عسلویه هم استفاده می‌کند، پروژه بسیار بزرگ و تاثیرگذار در کشور خواهد بود.

گفتنی است در محل ساخت این پتروشیمی در فامنین معبد مادی به نام حاجی خان یافت شده است، که برپایی این پروژه می تواند بسیاری از آثار تاریخی حتی اطراف این معبد ارزشمند ۳۰۰۰ ساله را تخریب کند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The Instagram Access Token is expired, Go to the Theme options page > Integrations, to to refresh it.
دکمه بازگشت به بالا