پروژه های فعال و نیمه تمام در اولویت تخصیص منابع اعتباری قرار گرفتند

استاندار هرمزگان از توزیع هزار و 114 میلیارد تومان از مجموع اعتبار دو هزار و 388 میلیارد تومانی تملک دارایی استان خبر داد.

دکتر فریدون همتی در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان با بیان اینکه ۱۴ طرح مصوب کارگروه زیر بنایی، در این شورا به تصویب رسید، از توزیع اعتبارات هزینه ای استان خبر داد و اظهار داشت: ۶۰۰میلیارد تومان اعتبار بین ۲۴ دستگاه اجرایی مشمول نظام بودجه استانی توزیع شد.

وی افزود: اعتبارات توزیع شده شامل ۲۵درصد افزایش در حقوق، ۲۲درصد افزایش اعتبار همسان سازی حقوق کارکنان قراردادی و افزایش ۴۰درصدی حقوق کارگران طرف قرارداد با دستگاه های اجرایی بود.

همتی اضافه کرد: علاوه بر آن، سایر اعتبارات دستگاه های اجرایی با ۱۵درصد افزایش نسبت به سال گذشته مصوب شد.

استاندار هرمزگان، مجموع اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان در سال جاری را دوهزار و ۳۸۸میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: یک هزار و ۱۱۴میلیارد تومان از این اعتبار به تفکیک فصول و شهرستان از محل منابع موضوع سه درصد درآمد نفت، ۲۷صدم از ۹درصد مالیات بر ارزش افزوده و توازن استان توزیع شد.

دکتر همتی ادامه داد: فصل حمل و نقل با ۲۸۰میلیارد تومان، آب و فاضلاب با ۱۷۰میلیارد تومان و ورزش با ۱۱۰میلیارد تومان، به ترتیب بیشترین اعتبار را از میان فصول اعتباری به خود اختصاص دادند.

وی بیان کرد: شهرستان های بندرعباس، میناب و بندرلنگه به ترتیب در رتبه اول تا سوم و شهرستان بشاگرد به دلیل وسعت طرح های محرومیت زدایی در رده چهارم توزیع اعتبارات قرار دارند.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر تسریع در تبادل موافقت نامه دستگاه های اجرایی با شورای برنامه ریزی و توسعه استان، عنوان کرد: دستگاه های اجرایی با توجه به ابلاغ اعتبار و روشن شدن میزان اعتبار پروژه‌ها، نسبت به تبادل موافقت نامه با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اقدام و از هم اکنون باید فرایند انتخاب پیمانکار را شروع  کنند که به محص تخصیص منابع به دستگاه ها، عملیات اجرایی پروژه ها آغاز شود.

دکتر همتی، تکمیل پروژه های نیمه تمام فعال با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰درصد را اولویت بودجه ریزی و تخصیص منابع در سال جاری اعلام و تصریح کرد: در صورت وجود منابع مازاد، پس از تکمیل این پروژه ها، پروژه هایی که درصد پیشرفت بیشتری دارند در اولویت قرار می گیرند که بتوانیم بیشترین بهره وری را برای خدمات رسانی به مردم در شهرها و روستاها داشته باشیم.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The Instagram Access Token is expired, Go to the Theme options page > Integrations, to to refresh it.
دکمه بازگشت به بالا