بخش معدن گروگان دلالان شده است

حسن حسینقلی رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان سرب و روی درباره چالش‌های پیش روی بخش معدن با توجه به فرسوده بودن ماشین آلات در این بخش اظهار کرد: متأسفانه با جو سازی های برخی از شرکت‌های داخلی مسئولان فکر می‌کنند این شرکت تولید کننده هستند و مانع واردات ماشین آلات می‌شوند.

وی افزود: آیا در کشور شرکتی موتور بیل مکانیکی، لودر و بلدوزر تولید می‌کند برای تولید ماشین آلات معدنی نیاز به یک سرمایه عظیم است.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان سرب و روی ایران با بیان اینکه معدنکاران از سوی دلالان گروگان گرفته شده اند، گفت: بر اساس آمار وزارت صمت ما در کشور نیاز به ۳۰ هزار ماشین آلات معدنی داریم در حالی که اکنون حدود ۱۸ هزار دستگاه ماشین در کشور وجود دارد و حداقل نیاز به ۱۲ هزار دستگاه ماشین داریم در حالی که با اغماض تولید داخل به ۵۰۰ دستگاه هم نمی‌رسد.

حسینقلی با بیان اینکه به دلیل فرسوده بودن ماشین آلات بخش معدن در رکود قرار دارد، تصریح کرد: تعداد زیادی از ماشین آلات معدنی اعم از نو و دست دوم در گمرک باقی مانده است یا باید اجازه ترخیص آنها داده شود یا آنها را برگشت دهند ماشینی که در گمرک قرار دارد چه کمکی به کشور می‌کند؟

وی تصریح کرد: مسئولان باید برای کمک به بخش معدن اجازه دهند ماشین آلات دست دوم با عمر ۱۰ سال ساخت بدون شرایط و ضوابط دست و پا گیر وارد شود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The Instagram Access Token is expired, Go to the Theme options page > Integrations, to to refresh it.
دکمه بازگشت به بالا