وعده‌های توخالی؛ ملک مجاور درب کوشک قزوین ساخته می‌شود

راه و شهرسازی استان قزوین و شهرداری نتوانستند ملک کنار درب کوشک را تملک کنند. نتیجه مانند بسیاری از املاکی که بر سر زبان‌ها می‌افتند و به سرعت برق و باد پس از وققه‌ای چند ماه در تعطیلات ساخت و ساز آنها آغاز می‌شود و این ملک هم در تعطیلات نیمه خرداد ۱۴۰۱ سقف طبقه نخست را زده است.

به گزارش اشکان نیوز ، گفته می‌شود این ملک قرار است کارکرد تجاری داشته باشد ملکی که دقیقاً در طرح تملک و آزادسازی راه و شهرسازی قرار دارد!

شهریور ۱۴۰۰ خبر رسید گودبرداری ملکی در کنار یکی از دو دروازه مهم باقیمانده قزوین یعنی درب کوشک آغاز شده و حیرت همگان را بر انگیخته که چرا شهرداری و میراث فرهنگی قزوین مجوز ساخت آن هم در فاصله‌ای چنین نزدیک را داده‌اند آن هم در حالی که مالک اول چندین بار درخواست ساخت و ساز داده بود و با آن مخالفت شده بود. و اکنون با فوت او و فروش ملک از سوی وراث به شخص دیگری مجوز ساخت صادر شده است.

در آن زمان علیرضا خزائلی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قزوین از اقدام برای تملک نوار مجاور دروازه درب‌کوشک و خیابان نادری با اولویت پلاک درحال‌ساخت این محدوده خبر داد و توضیح داد: مالک پلاک مذکور در دهه هشتاد با استعلام از اداره‌کل و مشروط بر رعایت و ضوابط ساخت‌وساز در حرایم، مجوز ساخت را دریافت و طی این سال‌ها نیز آن را تمدید کرده و در نهایت بدون منع قانونی اقدام به ساخت کرده است.

آن زمان اعلام شد طی برگزاری جلسات متعدد با مالک، معاون عمرانی استاندار و مدیرکل راه‌وشهرسازی استان مقرر شد تا از محل اعتبارات ملی و بازآفرینی استان نسبت به تملک کل نوار مجاور درواز درب‌کوشک و خیابان نادری با اولویت پلاک درحال‌ساخت اقدام لازم صورت گیرد و نماینده ویژه‌ای نیز از اداره‌کل میراث فرهنگی برای پیگیری و تسریع در روند انجام آن به اداره‌کل راه‌وشهرسازی استان معرفی شده‌ است.

چند سال پیش هم ساخت برج تجارت به عنوان اولین برج در شهر قزوین در نزدیکی دروازه درب کوشک وصله ناجور میراث و محیط زیستی قزوین شناخته شد.

نوشته های مشابه

حال باید پذیرفت مسئولان شهر قزوین حتی از عهده یک دروازه تاریخی هم برنمی‌آیند بنابراین توقع بیش از این از آنها نباید داشت. دروازه‌ای که جولانگاه معتادین است و بر در و دیوار آن اثار سوختگی بر اثر برافروختن آتش مشهود است. اکنون در سایه بی‌تفاوتی مسئولان قزوین جولانگاه یک مرکز خرید هم می‌شود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The Instagram Access Token is expired, Go to the Theme options page > Integrations, to to refresh it.
دکمه بازگشت به بالا