اقدامات لازم برای تامین مناسب برق خانگی و واحدهای تولیدی در فصل تابستان انجام می‌شود

استاندار هرمزگان با بیان اینکه مردم برای جلوگیری از قطعی برق، میزان مصرف برق را مدیریت کنند، گفت: اگر مصرف خانگی برق کاهش یابد، می‌توانیم به خوبی شرایط برق را مدیریت کنیم و در فصل تابستان دچار مشکل نشویم.

دکتر فریدون همتی در نشست بررسی مسائل و راهکاری افزایش تولید و توزیع برق و کاهش خاموشی در استان هرمزگان با اشاره به گرمای هوا، تولید و مصرف برق را یک مسئله مهم در هرمزگان دانست و بیان داشت: مصرف برق در استان هرمزگان سه هزار و ۳۰۰ مگاوات است و میزان مصرف و تولید نیروگاه‌های برق استان، نزدیک به هم است.

وی ادامه داد: مصرف برق واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی استان هرمزگان، ۹۰۰ مگاوات است و همه تلاش ما این است که بتوانیم تولید را در سقف موجود حفظ کنیم.

استاندار هرمزگان افزود: مصرف خانگی برق در هرمزگان، حدود دو هزار و ۲۰۰ مگاوات است و در ساعات ۱۳ تا ۱۸ و ۲۰ تا ۲۲ اوج مصرف برق در استان را داریم.

همتی با بیان اینکه مردم برای جلوگیری از قطعی برق، میزان مصرف برق را مدیریت کنند، تصریح کرد: اگر مصرف خانگی برق کاهش یابد، می‌توانیم به خوبی شرایط برق را مدیریت کنیم و در فصل تابستان دچار مشکل نشویم و در صورت عدم رعایت صرفه‌جویی، ناچار به قطعی برق هستیم.

وی با تاکید بر لزوم آمادگی شرکت برق برای رفع نقص و جبران آسیب های احتمالی در سیستم برق رسانی، گفت: با توجه به احتمال خسارت در سیستم برق به دلیل مصرف بالا در این ایام، باید آمادگی لازم برای رفع مشکل وجود داشته باشد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: برای مدیریت مصرف، ساعت کار اداری در استان کاهش یافت و روزهای پنجشنبه‌ نیز ادارات تعطیل شده‌اند و تصمیم گرفته‌ایم در ساعات اوج مصرف از ساعت ۱۳ تا ۱۸ بازارها هم تعطیل شوند.

همتی اظهار داشت: همه این اقدامات را انجام می‌دهیم تا در فصل تابستان، برق خانگی و همچنین برق واحدهای تولیدی به خوبی تامین شود.

وی اضافه کرد: در مصرف برق خانگی می‌توانیم، صرفه جویی خوبی داشته باشیم و در این راستا همه با هم باید کولرهای اضافه را خاموش کنیم تا مصرف به شدت کاهش پیدا ‌کند و همچنین از لوازم برقی پرمصرف باید در ساعات غیر از اوج بار استفاده کنیم.

استاندار هرمزگان عنوان کرد: صداوسیما و شورای اطلاع‌رسانی استان، برای آموزش و آگاهی رسانی به مردم اقدام کنند تا با همکاری مردم، مصرف بی‌رویه کاهش ‌یابد و ادارات، نهادها، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی هم باید صرفه‌جویی را رعایت کنند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The Instagram Access Token is expired, Go to the Theme options page > Integrations, to to refresh it.
دکمه بازگشت به بالا