کرونا افشا کننده‌ی رازهای مگو در پزشکی

«اشکان نیوز»، حسن عباسی؛ ضمن سپاس و تشکر فراوان از کادر درمان شامل پرستاران عزیز، بهیاران و کمک بهیاران، خدمه و کارگران شاغل در بیمارستان، نگهبانها و کارکنان اداری بیمارستانها و تعداد قلیلی از پزشکان عفونی و داخلی که در درمان بیماری کرونا در خط مقدّم بوده و در حال مبارزه هستند ، حساب این گروه را از جامعه‌ی پزشکی باید جدا کرد.

در حال حاضر قریب به ۲ ماه است که به دلیل شیوع کرونا فعالیت گروهی از پزشکان در بخش‌های دولتی و خصوصی کاهش یافته که این کاهش نه به دلیل انسان دوستی و فعالیت در حوزه‌ی کرونا که به دلیل ترس از جان و پنهان شدن در خانه است.

وگرنه چرا پزشکان در سیلها و زلزله‌ها در سراسر کشور بسبج نمی‌شوند و مطبهای خود را تعطیل نمی‌کنند و به کمک سیلزده‌ها و زلزله‌زده‌ها نمی‌شتابند.

چند روز دیگر داستان کرونا پایان می‌پذیرد و کم کم پزشکانی که در سوراخ‌هایشان پنهان شده‌اند به بیرون می‌آیند و مجدداً فعالیت‌های غیرمعمول خود را در مراکز دولتی و خصوصی از سر می‌گیرند.

پزشکان متخصّص قلبی که از ترس کرونا تلفنی و یا حداکثر با یک نوار قلب در ۲ ماه گذشته اجازه‌ی جراحی و بیهوشی صادر می‌کردند باز به جان بیماران افتاده و به انجام اسکن‌های بی مورد قلب ، آنژیوگرافی اکوکاردیوگرافی و تست ورزش می‌پردازند.

خوب است وزارت بهداشت میزان اکو کاردیو گرافی‌ها و تست‌های ورزش و آنژیو گرافی‌ها و اسکنهای قلب را در پزشکان در زمان کرونا و پس از کرونا و قبل از کرونا با هم مقایسه کند و به راحتی متوجه می‌شوند که بیش از ۹۰ درصد اینکارها به منظور کسب درآمد بیشتر و مال اندوزی و بدون لزوم انجام می‌گرفته، چگونه است که در زمان شیوع کرونا برای حفظ سلامتی خود انجام اکو و تماس با بیمار را بسیار کاهش ولی قبل از کرونا و احتمالاً پس از آن ریز و درشت را برای کسب درآمد بیشتر اکو و آنژیو گرافی میکرده و می‌کنند.

پزشک جراح اعصابی که در مطبش به همه می‌گفته کور می‌شوید ، فلج می‌شوید و کر می‌شوید و روزانه چندین عمل دیسک کمر و … بدون اندیکاسیون انجام میداده و در طی دو ماه گذشته از ترس کرونا به مُحاق رفته بود، پس از کرونا دوباره برمی‌گردد و عملهای بدون اندیکاسیونش را از سر می‌گیرد و به قصابی مردم مشغول می‌شود.

تعداد عملهای زیبایی ، عمل‌های جراحی چشم پزشکی ، گوش و حلق و بینی ، اورولوژی ، ارتوپدی چندین برابر می‌گردد. درخواست آزمایشات پزشکی و سونوگرافی و … چندین برابر شده و گویی اگر پزشکان نباشند بیشتر مردم باید در طی ۲ ماه گذشته مرده باشند ولی همه می‌دانیم که چنین نبوده و نخواهد بود.

اکثر بیمارستانهای دولتی و خصوصی در حال حاضر تختهایشان خالی و فاقد بیمار هست ، در دوره‌ی پساکرونا دوباره بستری کردنهای بی‌دلیل و بدون ضرورت شروع و کاسبی پزشک‌نماها شروع می‌گردد.

شیوع کرونا و ترس جامعه‌ی پزشکی ناسالم نشان داد که اکثر اعمال جراحی و اقدامات تشخیصی درخواست شده توسط پزشکان بدون ضرورت بوده و انجام ندادن آنها بهتر از انجام دادنشان است.

کرونا مُهری بود بر ناسالم بودن اکثریت جامعه‌ی پزشکی و لزوم بازنگری در عملکرد این جامعه در دوره‌ی پساکرونا نمی‌شود که یک دفعه از ترس کرونا بیماران تمام رشته‌ها میزانشان به یک دهم قبل رسیده باشد و پس از کرونا باز ۱۰ برابر شوند.

لازم است نهادهای نظارتی و قضایی روشهای مناسب و شایسته‌ای برای جلوگیری از این تبهکاری علمی و گانگسترهای پزشک‌نما که به منظور درآمد بیشتر جان و مال مردم را به مخاطره می‌اندازند ایجاد نمایند.

لازم است تعداد اعمال جراحی هر جراح محدود و انجام اعمال الکتیو و درخواست‌های آنژیوگرافی ، اکو و سونوگرافی توسط هر پزشک با استاندارد جهانی تطبیق داده شود.

کاش کرونا به طور کامل نرود و حضوری کم‌رنگ ولی دائمی داشته باشد تا پزشک‌نماهای کاسب از انجام کارهای بدون ضرورت به منظور کسب درآمد نامشروع بیشتر ، حداقل از ترس جان خود پرهیز نمایند.

کرونا جان سپاس که دست خیلی از این عالِمان بی‌عمل و بی‌اخلاق را رو کردی

انتهای پیام/*

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The Instagram Access Token is expired, Go to the Theme options page > Integrations, to to refresh it.
دکمه بازگشت به بالا