امین کریمی کیست؟

در پرونده #بانک_سرمایه به اسمی برخورد می‌کنیم که بارها شهود مختلف در صحن دادگاه از او نام برده و عنوان می‌کنند ۵ شرکتی که از بانک سرمایه ضمانت نامه دریافت کرده‌اند متعلق به اوست.

در جلسه‌های اخیر دادگاه #بانک_سرمایه بارها از #امین_کریمی نام برده شده است.

چرا نام امین کریمی مهم است؟
دست‌های فساد می‌خواست با پاک کردن نام امین کریمی«وانمود کند، شرکت‌های کاغذی متعلق به امامی بوده»

امین کریمی کیست و آیا تاکنون ادله مبتنی بر انتساب شرکت‌های کاغذی (معروف به کارتن خواب) به او بررسی شده است؟

شهود در محضر قاضی و در صحن علنی دادگاه شهادت داده‌اند که به اختصار متن شهادت‌ها در پی می‌آید:

قریشی
آیا قریشی گفته است که شرکت‌ها را در بابلسر تاسیس کرده و در اختیار امین کریمی قرار داده؟ «افراد را پیدا می‌کردم و برای کمک بهشون داخل شرکت‌ها عضوشان می‌کردم.»

آیا قریشى در دادگاه اعلام کرده امامى را نمیشناختم؟

مهدی محمدی عنوان کرده ۱۶ میلیارد تومان برای استخدام این افراد (که امین کریمی به اسم‌شان وام گرفته) در اختیار قریشی قرار داده؟

البته قریشی این ادعا را رد می‌کند اما می‌پذیرد افراد را برای ثبت شرکت‌ها به امین کریمی معرفی کرده. (شغل قریشی ساخت و ساز و پیمانکاری در شهرهای شمالی است)

قاسم پور (در جلسه دوشنبه ۳ آذر)
آیا قاسم‌پور در جلسه دادگاه گفته است: مقام قضایی برای اینکه من بگویم شرکت وام گیرنده ما، منتسب به امامی است منگنه را سمت من پرت کردند. شهادت می‌دهم که من امامی را تا روز آگاهی ندیده بودم.

ابراهیمیان (در جلسه دوشنبه ۳ آذر؛ یکی از افرادی که افراد صوری برای عضویت در هیات مدیره شرکت‌ها پیدا کرده) آیا او در دادگاه گفته است: من با قریشی کار می‌کردم و افراد را به قریشی معرفی می‌کردم؛ در مورد آقای حسینی که شما بعنوان کارتن خواب می‌شناسید، او کارتن خواب نیست. او یک کار چاق کن حقوقی بود؛ دو خانه دارد و دو همسر؛ لیسانس حقوق قضایی دارد.

آیا این اطلاعات بررسی شده است؟

دولت شاهی (جلسه چهارشنبه ۲۸ آبان؛ فردی که تمام امور حقوقی شرکت‌ها را انجام داده است): من از سال ۸۲ آقای امین کریمی را می‌شناختم. برای امین کریمی کار می‌کردم.
دولت شاهى تمام امور حقوقى و مالى شرکت ها را انجام میداده

روحی (جلسه چهارشنبه ۲۸ آبان؛ فردی که تمام امور ثبتی شرکت‌ها را انجام داده است): برای امین کریمی کار می‌کردم و کارهای ثبتی شرکت‌ها را برای او انجام می‌دادم.

مهدی محمدی (آیا در جلسه‌های مختلف دادگاه از ابتدا تا کنون این حرف‌ها را گفته است؟): من اولین بار برای امین کریمی ماشین خریدم؛ قیر پاسارگاد برای امین کریمی ترخیص می‌شد. پول‌ها در دبی به حساب امین کریمی واریز می‌شد. وقتی من در ۲ الف بازداشت سپاه بودم ۶ عکس را به ما نشان دادند و گفتند کدام‌شان امین کریمی است و تصویر را نشان دادم و بچه‌های سپاه گفتند، بله درست می‌گویید. یعنی من حتی تایید چهره امین کریمی فرزند قادر را هم انجام دادم.

*آیا این اظهارات ثبت شده است؟

کریمی وکیل امامی (جلسه دوشنبه ۳ آذر ): ما وکیل امین کریمی را پیدا کردیم؛ وکیل امینی فردی به نام کاتب است. کاتب گفته امین کریمی به من وکالت داده است.

حال با وجود شهود، سئوال این است: آیا هیچ سند اصالتی، وکالتی، وثیقه ای و خریداری در مورد انتساب این شرکت‌ها به امامی در پرونده وجود دارد؟ آیا از حساب این شرکت‌ها مستقیم به حساب امامی پولی آمده است؟

آیا این افراد نه در بازجویی بلکه در حضور قاضی شهادت به انتساب ۵ شرکت کاغذی (معروف به کارتن خواب) به امین کریمی داده‌اند؟

چرا ادله کیفرخواست برای انتساب شرکت‌های کاغذی چه به امامی چه به امین کریمی ضعیف است؟

*حداقل سه شاهد در دادگاه شهادت داده‌اند شرکت‌های کاغذی منتسب به امین کریمی است. آیا این اعتراف‌ها بررسی شده؟

‼️ آیا ادله کیفرخواست برای انتصاب شرکت‌های کاغذی به امامی مبتنی بر شاهدی بوده که وی برای چهارمین بار هم شهادتش را تغییر داده؟

آیا شهادتش از اعتبار ساقط شده؟ (اسناد مربوط به جعلی بودن کارتن خواب‌ها در پست‌های بعدی منتشر می‌شود)

*چند نفر فراری شدند؟ چقدر پول برگشته است؟ از ۳۰ هزار میلیارد طلب بانک سرمایه چقدر برگشته؟ بدهی ۱۳۵ میلیاردی امامی چند درصد بدهی به بانک سرمایه بوده است؟

*چند نفر فراری شدند؟ چند نفر بدهکار هستند و هنوز در خیابان‌های تهران راه می‌روند؟

*آیا نماینده دادستان گفته بودند امین کریمی وجود خارجی ندارد؟

*پرونده‌های بعدی که منتشر خواهد شد:

۱- اظهارات متناقض کارتن‌خواب‌‌ها!
۲- جزئیات فروش قیر، گندم، فولاد، گوشت و مرغ و سوال در مورد تناقص‌ها
۳- چند سوال در مورد حاجیان وکیل ترور شده هدایتی و ارتباطش با امین کریمی
۴- اسامی مخفی‌شده در بدهکاران بانک

#پشت_پرده_دادگاه_امامی

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The Instagram Access Token is expired, Go to the Theme options page > Integrations, to to refresh it.
دکمه بازگشت به بالا