تنها روحانی شیعه جزیره لاوان را با برخورد تحقیرآمیزی اخراج کردند

حسن عباسی روزنامه‌نگار در توییتر خبر از اخراج تنها روحانی تشییع در جزیره لاوان داد و اعلام کرد مدیران نالایق مفت خور بی‌خاصیت هستند جناب استاندار هرمزگان نه روحانی که گذاشته بودند نگهبانی بدهد در پالایشگاه نفت لاوان.

حسن عباسی روزنامه نگار خطاب به نماینده دولت رییسی در هرمزگان نوشت: جناب استاندار هرمزگان اگر با روحانی اهل سنت به صورت استخدام رسمی در شرکت پالایش نفت لاوان قرارداد می‌بندند و حقش هم هست کار کند و حقوق خوب و ثابت بگیرد اما در مقابل یک روحانی اهل تشیع را با ۱۲ سال سابقه کاری به صورت تحقیرآمیزی از پالایشگاه نفت لاوان پرت می‌کنید بیرون بدانید مفت‌خور بی‌خاصیت مجموعه مدیران نالایق هستند که خودشان را زیر اسم؛ سپاه، اداره اطلاعات، انقلاب و شهدا مخفی می‌کنند نه اون روحانی که گذاشته بودید پست نگهبانی بدهد ، مرد آنست که مشکل با دفتر امام جمعه دارد و اعتقادی به نظام ندارد رسماً اعلام کند.

حکایت مظلومیت و پایان ۱۲ سال مجاهدت یک امام و شریکه الامام در جزیره محروم لاوان آشنا شوید و اخراج بی‌دلیل وی را بگذارید کنار شعارهای وا اسلام‌ها و ظاهرسازی‌های مسئولین و استفاده‌های ابزاری و تبلیغاتی که به نفع مدیران انجام می‌دهند خودتان قضاوت کنید از یک بام و چند هوایی مسئولینی که لباس نظام را می‌پوشند.

حجت الاسلام هاشمی ۱۲ سالی می‌شود که جزیره لاوان را برای خدمت به مردم و اهل سنت این جزیره انتخاب کرده و برای رفع مشکلات آنها تلاش می‌کرد.

سید محمدحسین هاشمی، امام پایگاه فرهنگی اجتماعی مسجد امام علی علیه السلام جزیره لاوان در بندر لنگه از توابع استان هرمزگان بود. سکونت در جزیره لاوان که فاقد هرگونه امکانات اولیه زندگی میباشد آنهم با خانواده سختی‌های خاص خودش را دارد از گرمای طاقت فرسا گرفته تا محدودیت رفت و آمد به خشکی، سختی تهیه آب شرب و… که همه این عوامل موجب محرومیت خاصی در این منطقه شده است.

حجت الاسلام هاشمی بیش از ۱۸ سال است که تبلیغ دین می پردازد که ۱۲ سال آنرا از راحتی و امکانات شهرنشینی دل کنده و در این جزیره مشغول خدمت رسانی به مردم شیعه و سنی بود و ارتباط بسیار خوبی با مردم جزیره لاوان برقرار کرده بود که اغلب از اهل تسنن هستند و در برنامه‌های آن‌ها و نماز جمعه اهل سنت شرکت می کرد و در این سال های برای وحدت بین شیعه و اهل سنت بسیار تلاش نمودند.

حجت الاسلام هاشمی علاوه بر خدمت رسانی در جزیره در مناسبت‌های تبلیغی در سکوهای نفتی نیز حضور پیدا می‌کرد. در جمع کسانی که مدت‌ زیادی را به دور از خانواده‌ و شبانه روزی مشغول به کار هستند.

بخشی از فعالیت‌های حجت الاسلام هاشمی درعرصه دانش آموزی بود، حضور در مدارس و شرکت در کلاس‌های دانش آموزان و همچنین برگزاری برنامه‌های قرآنی برای کودکان و نوجوانان در مسجد نیز برقرار می‌نمود و همسر ایشان نیز از فارغ التحصیلان حوزه علمیه است که به عنوان شریکه الامام برای بانوان و بچه‌های جزیره برنامه‌های مختلف قرآنی و حلقه صالحین را برگزار می‌نمودند.

حجت الاسلام هاشمی با همکاری طرح قرارگاه تحول گروه جهادی جزیره را که راکد بود، احیا کرده و با همکاری بسیج به گره گشایی از مردم و رسیدگی به نیازمندان جزیره می پرداختند.

نزدیک به صد خانواده نیازمند تحت پوشش مسجد بودند و مورد حمایت قرار می گیرند و به مشکلات آن ها رسیدگی می شد.

یکی از مشکلاتی که جزیره داشت، ترابری دریایی از مبدا لاوان به بندرگاه نخیلو بود که با پیگیری های حجت الاسلام هاشمی و قرارگاه و همکاری شرکت ها، نیازمندانی که توانایی مالی مناسبی ندارند به صورت رایگان تردد می کنند.

حجت الاسلام هاشمی در فعالیت دیگری با رایزنی و پیگیری و همراهی بسیج در این دو سال زمینه اشتغال بیش از ۸۰ نفر از جوانان جویای کار اهل جزیره را در شرکت های نفتی لاوان فراهم کرده است.

مبارزه با آسیب های اجتماعی بخش دیگری از فعالیت‌های حجت الاسلام هاشمی است؛ او به عنوان معتمد در شورای حل اختلاف پرونده های زیادی را در این سال‌ها به صلح و سازش رسانده و تعدادی را نیز برای ازدواج معرفی کرده است.

برگزاری کلاس ها و کارگاه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی طلاق و اعتیاد و تشویق به فرزندآوری در جزیره و شرکت های نفتی برگزار شده و با کمک شرکت های نفتی نیز تعدادی از معتادین به کمپ های ترک اعتیاد معرفی و موفق به ترک اعتیاد شدند.

حجت الاسلام هاشمی در ایام کرونا نیز با همراهی مردم فعالیت های فراوانی داشته است؛ از ضد عفونی کردن معابر با کمک بسیج تا راه اندازی کارگاه تولید ماسک و کمک به نیازمندان و با پیگیری های آنها چهار مرحله حضور گروه های جهادی پزشکی نیز برای درمان بیماران نیازمند در این جزیره انجام شده است.

حجت الاسلام هاشمی می گوید؛ حضور روحانیون و حمایت از فعالیت های تبلیغی روحانیون در شرکت های نفتی بسیار مورد توجه است و باید برای حضور هرچه بیشتر مؤثرتر روحانیون تلاش کرد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The Instagram Access Token is expired, Go to the Theme options page > Integrations, to to refresh it.
دکمه بازگشت به بالا