حکایت تحصیل دانش‌آموزان روستای پلم زنگو بر روی زمین سرد/کانکس خیرین در میانه راه صعب‌العبور مانده، نیاز به بالگرد دارد

دانش آموزان روستای پلم زنگو بخش سوسن از توابع شهرستان ایذه هر شب با رویای داشتن سرپناهی به نام مدرسه می‌خوابند.

به گزارش اشکان نیوز ، بر اساس تصاویر و گزارش‌های دریافتی، شرایط دانش آموزان مدرسه پلم زنگو در بخش سوسن از توابع شهرستان ایذه بسیار تلخ و ناگوار گزارش شده است. شرایطی تأسف‌برانگیز که می‌تواند هر انسانی را تحت تأثیر شدید قرار دهد.

نبود سرپناه و محلی برای اسکان و شرایط سرد این منطقه‌ی کوهستانی باعث شده است تا دانش آموزان روستای پلم زنگو در هوای باز به ادامه‌ی تحصیل بپردازند. تصاویری که به دست خبرنگار ایلنا در استان خوزستان رسیده است نشان می‌دهد که دانش آموزان این روستا به دلیل نبود مکانی برای اسکان، در کنار یک اجاق محقر و در هوای سرد، به‌سختی در حال گذران شرایط فعلی هستند.

یکی از اهالی این روستا می‌گوید: دانش آموزان این روستا نه چادری برای اسکان دارند و نه سرپناهی که از سرمای شدید کوهستان در امان باشند. با توجه به شرایط کوهستانی بودن منطقه، کلاس‌های درس یا برگزار نمی‌شود و یا باید دانش آموزان تن به سرمای شدید و لخت زمین بدهند. چیزی به نام میز یا صندلی وجود ندارد. آن‌قدر سرمای زمین در این مناطق زیاد است که فرصتی برای فکر کردن دانش آموزان در هوای باز کوهستان باقی نمی‌گذارد.

یکی از فعالین مدنی می‌گوید: به همت خیرین مدرسه‌ساز و فعالین اجتماعی یک کانکس برای دانش آموزان این مدرسه تهیه شده است. این کانکس تا آخرین نقطه‌ی ماشین‌رو حمل و هم‌اکنون در روستای چهارتخته قرار دارد. تنها راه انتقال این کانکس به پلم وجود بالگرد است. متأسفانه دانش آموزان پلم زنگو هر روز چشم انتظار آمدن ما هستند، ولی مسئولین مربوطه فقط به ما وعده می‌دهند. اینکه کی و چه زمانی امکان استفاده از بالگرد برای انتقال این کانکس ایجاد شود خدا می‌داند. دانش آموزان مدرسه‌ی پلم زنگو باید بپذیرند که اگر شرایط حمل این کانکس با چهارپا هم وجود داشت تاکنون این کانکس را به دست آن‌ها رسانده بودیم.

این فعال مدنی می‌افزاید: از تاریخ سوم مهرماه تاکنون این کانکس در روستای چهارتخته، تخلیه گردیده و منتظر انتقال هوایی است. به هرجایی که در توان ما بود تاکنون نامه‌نگاری کرده‌ایم، اما فقط به ما قول می‌دهند؛ ولی خبری از ورود بالگرد نیست.

شایان ذکر است بچه‌ها در تصویر حتی لباس هم ندارند برای پوشیدن آیا صنایع نفتی قادر نیستند معین اقتصادی این روستا شوند.

منبع: ایلنا
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The Instagram Access Token is expired, Go to the Theme options page > Integrations, to to refresh it.
دکمه بازگشت به بالا