همیاران سلامت؛ یاری گران فرهنگی کادر درمان کشور

فرهنگسرای خاوران با برگزاری ویژه برنامه های فرهنگی و راه اندازی پویش مردمی «همیاران سلامت» به یاری کادر درمان کشور آمده است.

به گزارش روابط عمومی مراکز فرهنگی منطقه پانزده؛ اسماعیل قضات لو رییس فرهنگسرای خاوران و دبیر اجرایی بخش جهادی پویش «همیاران سلامت» با اعلام این خبر گفت: با شیوع ویروس کرونا و همه گیر شدن این بیماری؛ کادر درمانی کشور متحمل فشار زیادی شده است و اگر همیاری و کمک های مومنانه و جهادی در همه بخش های جامعه نباشد باید هر روز شاهد مرگ افراد بیشتری در جامعه باشیم. با این توصیفات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز تلاش دارد تا با راه اندازی کمپین های مردمی و نیز آموزش های غیرمستقیم؛ باری را از دوش نیروهای جان بر کف کادر درمان بردارد.

رییس فرهنگسرای خاوران گفت: به همین منظور با راه اندازی پویش مردمی «همیاران سلامت» در شهر تهران در پنج بخش “تولیدات رسانه ای”، “نیروهای جهادی”، “پاک کار”، “همیار کوچک” و “قدردانیم”، به یاری کادر درمان آمده ایم. در بخش اول با طراحی محتوا و تولیدlت رسانه ای به آموزش مردمی پرداخته ایم که هر روزه در صفحات مجازی تمام مراکز سازمان فرهنگی بارگزاری می شود.

وی گفت: بخش ساماندهی نیروهای جهادی به سه پویش دیگر تقسیم می شود. در «پیشگیران» از نیروهای خودجوش و مردمی داوطلب استفاده کرده و در مراکز پر تردد مانند ایستگاه های مترو، فروشگاههای بزرگ و میادین اصلی به افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکرده اند؛ تذکر دوستانه داده و با اهدا ماسک آنها را به رعایت بهداشت و سلامت جامعه دعوت می کنیم. در «درمانگران» از افرادی که به سن قانونی رسیده و داوطلب کار جهادی هستند ثبت نام می کنیم تا با حضور در بیمارستان ها یاری گر کادر درمان باشند. در «دیده بانان» با راه اندازی کانون های محلی و کمک نیروهای جهادی و داوطلب برای اجرای دستور العمل های ستاد ملی کرونا و ابلاغ آن به اهالی هر محله استفاده می شود.

قضات لو در ادامه به بخش سوم و پویش “پاک کار” اشاره کرده و افزود: در این پویش کسب و کارهای محلی و واحدهای صنفی که پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند تو سط کانون های جهادی شناسایی شده و به آنها لوح تقدیر داده می شود. همچنین نشان پاک کار بر روی درب محل فعالیت شان نصب می گردد.

دبیر جهادی همیاران سلامت به بخش چهارم پویش “همیار کوچک” اشاره کرده و گفت: در این پویش از کودکان می خواهیم تا از نحوه استفاده از ماسک توسط خود و اطرافیان و شستوی مرتب دست ها عکس و فیلم تهیه کرده و در این کمین شرکت کنند. به کودکانی که در این پویش شرکت کنند نشان همیار کوچک سلامت اهدا می شود.

رییس فرهنگسرای خاوران در پایان گفت: بخش پنجم و آخرین فصل از این پویش به پاس قدردانی هر چند کوچک از زحمات کادر درمان اختصاص دارد. در پویش “قدردانیم” تصاویر و دل نوشته های مردم به همراه نقاشی کودکان و نوجوانان و دست سازهای هنری مردمی توسط جهادگران جمع آوری شده و در روز پرستار به کادر درمان اهدا می گردد. علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پرتال farhangsara.ir مراجعه فرمایند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The Instagram Access Token is expired, Go to the Theme options page > Integrations, to to refresh it.
دکمه بازگشت به بالا