سرمایه‌گذاری ۷۴ میلیارد دلاری شیلی در ۴۹ پروژه استخراج معدنی

کوچیلکو؛وزارت معدن شیلی و کمیسیون شیلی؛ اعلام کرد که پیش‌بینی می‌شود این کشور طی سال‌های 2020 الی 2029 مبلغ 05/74 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در 49 پروژه جدید استخراج معدنی و به‌طور عمده در بخش مس داشته باشد.

به گزارش اشکان نیوز ، آخرین گزارش سرمایه‌گذاری‌های این کشور در صنعت معدنکاری یک افزایش ۱،۵۴ میلیارد دلاری را نسبت به گزارش قبلی نشان می‌دهد. در گزارش قبلی در سال گذشته، رقم سرمایه‌گذاری ۷۲،۵ میلیارد دلار پیش‌بینی شده بود. حدود ۸۹،۴درصد از پروژه‌های جدید مربوط به توسعه دارایی‌های مس است.
پرتفوی سرمایه‌گذاری جدید این کشور از سال ۲۰۱۵ بزرگ‌ترین مقدار بوده است، زمانی که این کشور در نظر داشت ۲۹/۷۷ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری تا سال ۲۰۲۴ داشته باشد. کمیسیون مس شیلی پیش‌بینی می‌کند تولید مس این کشور با احتساب پروژه‌های جدید معادل ۲۷/۳ میلیون تن رشد کند که ۹۲ درصد آن مس محتوی در کنسانتره خواهد بود. کشور شیلی ۷۹/۵ میلیون تن مس در سال ۲۰۱۹ تولید کرد که ۷۳ درصد آن کنسانتره بوده است.
قابل‌ذکر است پنج پروژه جدید به لیست سرمایه‌گذاری معادن شیلی اضافه شد: برنامه‌های تداوم عملیات Carmen de Andacollo متعلق به کمپانی Tec، پروژه Candelaria متعلق به کمپانی Lundin Mining، همچنین پروژه Polo Sur متعلق به کمپانی Antofagasta، پروژه Arqueros متعلق به کمپانی Mining Nittetsu و نهایتاً پروژه Lobo-Marteمتعلق به کمپانی Kinross.
کوچیلکو گفت که پروژه‌های مذکور درمجموع ۴۳۶ هزار تن مس به حجم تولید خواهند افزود. طبق این نهاد، تعداد ۲۳ پروژه مجبور خواهند بود فعالیت‌های خود را یک یا دو سال به تعویق اندازند که بیشتر این تعویق به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا است. این پروژه‌ها جمعاً بالغ‌بر ۹۲/۴۳ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری را در بر می‌گیرند. این لیست برای سال‌های ۲۰۲۰ الی ۲۰۲۹ شامل هشت پروژه دولتی است که اکثراً مربوط به کمپانی کودلکو بوده و شامل ۶۸/۲۳ میلیارد دلار هزینه سرمایه‌گذاری می‌شود.
کمپانی‌های معدنی بزرگ و متوسط مس دارای ۲۷ پروژه بودند که شامل ۴۹/۴۲ میلیارد دلار از این سرمایه‌گذاری‌ها می‌شوند و شش پروژه نقره و طلا نیز وجود دارند که انتظار می‌رود ۷۵/۲ میلیارد دلار از این سهم را به خود اختصاص دهند. باقی‌مانده این سرمایه‌گذاری‌ها شامل پروژه‌های سنگ‌آهن، لیتیوم و مواد معدنی صنعتی است. کوچیلکو همچنین گفت تا قبل از سال ۲۰۲۰ مبلغ ۴۸/۱۳ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری شده است و پیش‌بینی می‌شود ۷۴/۴ میلیارد دلار نیز در سال جاری سرمایه‌گذاری انجام شود. با این وجود، عمده سرمایه‌گذاری‌ها برای سال‌های ۲۰۲۵ الی ۲۰۲۹ و در حدود ۸۱/۱۵ میلیارد دلار برآورد شده است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The Instagram Access Token is expired, Go to the Theme options page > Integrations, to to refresh it.
دکمه بازگشت به بالا