تعلیق فعالیت واحد ذوب مس کمپانی «زی جین» در صربستان به‌منظور کاهش انتشار SO2

واحد ذوب مس RTB Bor صربستان، متعلق به کمپانی معدنی چینی Zijin، به‌منظور ایجاد زیرساخت‌های موردنیاز برای کاهش انتشار گاز دی‌اکسید گوگرد متوقف شده است.

این تعلیق پس‌ازآن صورت گرفت که دولت شهر Bor پس از ثبت انتشار بیش‌ازحد مجاز SO2 در سه روز متوالی، هفته گذشته علیه این کمپانی معدنی دولت چین یک اتهام کیفری تشکیل داد. به گفته یکی دیگر از رسانه‌ای محلی، کمپانی «زی جین» پروژه بازسازی را در ۱۶ سپتامبر آغاز کرد که عمدتاً بر جذب و گوگردزدایی از گاز دودکش متمرکز بود و تا پایان سال ۲۰۲۱ تکمیل می‌شود.
هنوز مشخص نیست که درنتیجه این تعلیق، چه میزان از تولید این واحد ذوب مس و مجتمع معدنی از دست خواهد رفت. پیش‌بینی می‌شود این مجموعه ۹۰ هزار تن کاتد مس در سال ۲۰۲۰ تولید کند.
کمپانی «زی‌جین» پس‌ازآن که دولت صربستان به دلیل بدهی‌های زیاد و تعهدات سنگین زیست‌محیطی این واحد در سال ۲۰۰۵ و طی چندین مرحله موفق به خصوصی‌سازی این دارایی‌های دولتی نشد، اکثریت سهام پروژه Bor را در سال ۲۰۱۸ به تملک خود درآورد. در بخش استخراج مس و در نیمه اول سال ۲۰۲۰ این واحد ۲۷ هزار و ۷۰۰ تن کنسانتره مس تولید کرده است. تعلیق این مجتمع ذوب مس می‌تواند به معنای آزاد شدن حجم معینی از کنسانتره مس در اروپا باشد.

منبع: فست مارکت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The Instagram Access Token is expired, Go to the Theme options page > Integrations, to to refresh it.
دکمه بازگشت به بالا