۲۳ سؤال افکار عمومی از آقای «محمدرضا پورابراهیمی» رئیس کمیسیون اقتصادی

در چند ماه اخیر هر گاه سخنی به میان آوردیم، نقدی مطرح شد، سؤال یا ابهامی را پیش کشیدیم و الی آخر…‌ متهم به همسویی با یک دفتر خاص ، فرزند یک فرد خاص ، همسویی با یک جریان خاص و بسی اتهامات و القابِ دیگرِ خاص شدیم .

خاص‌تر از همه‌ی این خواص ، متهم شدن به حرفه شریف تخریب است. اما در خصوص جناب دکتر پورابراهیمی نماینده محبوب مجلس بیشتر به تخریب بطور خاص متهم شدیم.

لیکن اکنون با امید به اینکه ایشان و علاقه‌مندان خاص ، عالم و عامل به انظر ما قال ، ولاینظر من قال باشند، در کمال فروتنی و با گردنی از مو باریک‌تر به عرض می‌رسد:

جناب دکتر جناب ریاست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی

همه‌ی تخریب ما این سؤالات مشخص است ، که اگر پاسخ به آنها را حق مردم و موکلین خود در سراسر کرمان و حتی ایران نمی‌دانید ، پس ما نیز دیگر هیچ حرفی برای گفتن نداریم.

اما اگر دانستن را حق مردم دانسته و سؤال را چه از جایگاه خاص باشد و چه عام ، آنگاه که به حقوق مردم مرتبط است، لازم الاجابه می‌دانید، پس این را نیز مجدداً بدانید که ، همه‌ی تخریب تخریبی که درباره‌ی ما به عرض مبارک رسانده‌اند، این سؤالات هستند ، که در اثر پاسخ نگرفتن‌های طولانی مدت رو به «زاد و ولد» گذارده‌اند؛

پس بسم الله

۱_ استفاده ، سوء استفاده یا هر نوع بهره‌برداری از نام و اعتبار حاج قاسم و ارزش‌های جبهه و دفاع مقدس را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

۲_ نامه‌نگاری شما برای رئیس جمهور و ورود یا بهتر بگوییم مداخله شما در ماجرای بازگرداندن پوریانی و نتیجه‌تا ، برکناری وحید میرزایی یک نیروی خدمتگزار ، جوان و مقبول از «خطه بافت» ، چه دلیل موجهی داشت؟ آیا در جریان تکدر خاطر اهالی و نماینده بافت بدین واسطه هستید؟

۳_ آیا در جریان اعتراض مردم و رئیس شورای اسلامی شهر سیرجان به دلیل مداخله‌تان در مسئله «گهرزمین» و فشار جهت تغییر اعضاء هئیت مدیره و مدیرعامل جدید و پافشاری بر انتصاب مدیر بازنشسته سابق هستید؟ دلیل ٣بار مکاتبه جنابعالی به رئیس جمهور در مورد برگشت مدیر عامل گهر زمین که حرف و حدیث‌های فراوانی در موردش وجود دارد چیست؟ علیرغم اعتراض امام جمعه کرمان در خصوص حضور بازنشستگان در معادن آقای فلاح و آقای کرمی شاهرخی هر دو بازنشسته وارد هیئت مدیره گل گهر شده‌اند باتوجه به نقش نظارتی مجلس نظرتان چیست؟
مجموعه گهر زمین خصوصی است یا دولتی؟ اگر خصوصی است دخالت نماینده و دولت برای چیست؟ اگر دولتی یا (خصولتی) هست براساس قانون منع بکارگیری بازنشستگان ، چرا اصرار نمودید یک مدیرعامل بازنشسته در رأس گهرزمین قرار گیرد ؟

۴_ آقای پورابراهیمی شما به‌عنوان یک رفسنجانی ، گلایه‌مندی و حتی هشدار نماینده رفسنجان که به نظر می‌رسید مداخلات شما در حوزه انتخابیه‌اش، به ویژه در حوزه مهم شرکت مس را مورد اشاره قرار داده می‌پذیرید؟ و آیا بعنوان یک رفسنجانی رکود و نزول رونق محصول «پسته» را چقدر پیگیر شدید؟ آیا از تخلفات شرکت پسته ایرانیان مطلع بوده و جهت احقاق حق مردم رفسنجان بهتر نبود پیگیر این مسئله می‌شدید؟

۵_ اگر از جایگاه رئیس کمیسیون اقتصادی خود را محق در ورود به حوزه‌های دیگر می‌دانید ، چه اقدامی برای جلوگیری از مشکلات هر ساله‌ی خرماداران جنوب و شرق استان صورت دادید که به رفع مشکلات این مردم محروم و سختکوش منتهی شده باشد؟

۶_ از عده‌ای به دلیل آنچه که جلوگیری از تضییع حقوق مردم خوانده‌اید شکایت نمودید. آیا این حساسیت را نباید در سطح وسیع‌تری چون شکایت از «مفسدین اقتصادی» و اداری کشور ، که از قضا دو تن از آنها همکار شما و نماینده مجلس قبل بوده که در ارتباط با مافیای خودرو توسط سایر مراجع دستگیر شدند و ۷۰ نماینده‌ای که گفته شده به دلایل اقتصادی تأیید صلاحیت نشدند، پیگیری می‌کردید؟ یا در قضیه‌ی تاجگردون نیز با توجه به آشنایی که باوی داشتید ، بهتر نبود با همین شدت و قوت ورود می‌کردید؟

۷_ شما در مصاحبه‌ای ، آقای تاجگردون را حتی بهتر از خود دانستید. شما به‌عنوان یک نماینده ، در بین این حجم از مفاسد منجر به حذف وی ، از هیچ موردی آگاه نبودید که از ایشان چنین تعریف و تمجیداتی داشتید؟ واکنون که مسائل زیادی به آقای «رزم حسینی» نسبت داده شده (حتی برخی مفاسد اقتصادی) آیا حمایت شما از رزم‌حسینی هم به منوال تاجگردون بدون تحقیق در خصوص این موارد باید به گونه‌ای ادامه پیدا کند تا چه بسا خدای ناکرده مانند قضیه‌ی تاجگردون دیگران موضوعاتی را افشا کنند؟

۸_ در مباحث مربوط به مدیریت شهری و اقدامات شورای شهر و شهرداری، به ویژه افزایش ۷ تا ۱۲ برابری عوارض، نیز هزینه کرد دارایی متعلق به مردم در پروژه‌هایی نظیر پل‌های شهر کرمان ، یا تصمیمات سلیقه‌ای که پروژه بام کرمان را کلید زد، چه اقدام مؤثری در جهت جلوگیری از تضییع حقوق مردم محروم کرمان صورت دادید؟

۹_چرا ماجرای اعتراضات مکرر شما به موسسه مولی الموحدین که چندین سال محور مباحث اساسی بود، پیگیری نکرده و به نتیجه‌ای قابل قبول نرساندید؟

۱۰_ به‌عنوان یک مدعی دانش و تخصص ویژه‌ی اقتصادی، آراء قابل توجهی از مردم کرمان را به نام خود نمودید. اکنون که اوضاع اقتصادی مردم این استان ثروتمند، به لحاظ بیکاری ،و کاهش لحظه به لحظه‌ی توان تولیدی استان رو به وخامت گذاشته چه پاسخی دارید؟

و در ادامه ۱۳ سؤال که مدتهاست خطاب به شما مطرح ، لیکن تاکنون بی پاسخ مانده؛

۱- آیا جنابعالی صحّت این موضوع را تأیید می‌فرمایید که اواخر سال ۹۱ در جریان سخنرانی که داشتید در محل سالن شهید ایرانمنش اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان هنوز دلار به مرز ۳۰۰۰ تومان هم نرسیده بود، نه تنها از گرانی دلار در مرز ۳۰۰۰ تومان کمترین اظهار نارضایتی نفرمودید بلکه از گرانی دلار تا ۷۰۰۰ تومان جانبداری و اظهار رضایت کردید؟ آیا حاضرید همراه با نمایش آن فیلم و بازنشر این دیدگاهی که داشتید ، پیرامون موضوع نزد مردم استان و کشور ادای توضیح نمایید؟

۲- آیا قبول دارید که فرمایش جنابعالی در خصوص خروج ۳۰ میلیارد دلار ارز از کشور ، سخن نسنجیده فردی بود که خود را متخصص امور اقتصادی می‌داند و با همین حرف ساده‌ التهاب در بازار آشفته و بیمار ارزی کشور که لحظه به لحظه با هر حرف نسنجیده و سنجیده‌ای تب آن بالا وپائین می‌شد، شعله‌ور گردید؟
می‌دانید تبعات چنین حرف‌هایی را فقط و فقط مردم محروم و بی‌بهره از نعمت دلار، با چه مصیبت و رنج غیرقابل توصیفی باید تحمل نمایند؟ آیا نهایت تخصص اقتصادیِ و کنترل وضعیت همین اندازه بود؟ لطفاً پاسخ دهید.

۳- تاکنون هیچ دلیل خاصی برای وقت گذاشتن جهت انجام این حجم وسیع از مصاحبه‌های «پی در پی» تلویزیونی و روزنامه‌ای جنابعالی نیافته‌ایم؟ به نحوی که حتی دوربین «صداوسیما» در مواردی که می‌بایست طرف سؤال آن وزیر اقتصاد یا رئیس کل بانک مرکزی باشد ، به جنابعالی علاقه‌مندی نشان داده و با شما طرح موضوع و مصاحبه می‌نمود.

حیرت پوشش منحصربه‌فرد رسانه‌ای را جایی یافتیم که وقتی کمیسیون اقتصادی در آخرین سال کاری به شما رأی نداد و آقای الیاس حضرتی را برگزید ، بازهم دوربین صداوسیما سؤالاتی را که می‌بایست از ریاست کمیسیون (که شما نبودید) سؤال نماید ، مدام و مکرر از حضرتعالی که فقط یک عضو کمیسیون هستید پرسش و مصاحبه می‌نمود.

البته نشریات استان و «صداوسیمای مرکز کرمان» هم اگر آمار مصاحبه‌ای که با همه‌ی نمایندگان داشته‌اند و مصاحبه‌ها و گزارشاتی که از شما به تنهایی تهیه و پخش و نهایتاً منتشر نموده‌اند ، آمار آنرا اعلام نمایند ، گمان می‌رود باب سؤالات جدیدتری در این خصوص هم از شما و هم از رسانه‌های استان گشوده شود که: حقیقتا چند درصد به سمت رسالت خبری و کار خالصانه و چند درصد به کارهای تبلیغاتی پرداخته‌اید؟ (پاسخ به همین جمله‌ی آخر کفایت می‌نماید)

۴- آیا سخنان آقای ربیعی در صحن علنی مجلس پیرامون مداخلات شما در انتصابات حوزه‌ی حساس و ثروتمند مس را «صددرصد» رد می‌فرمائید؟ و اینکه برای آقای کهنوجی برادر همسر خود سفارش مدیر عاملی داده‌اید (چه شفاها چه کتبا، و چه موضوع نامه‌ی ادعایی ربیعی صحت داشته باشد و چه نداشته باشد) یعنی بطور کلی حاضرید سوگند یاد کنید که هرگز وی را تحت فشار نگذاشته‌اید و یاحتی دوستانه به وی سفارش برادر همسرتان را برای مدیر عاملی شرکت مس ننموده‌اید؟

۵- حال که بحث سوگند به میان آمد، از آنجایی آقای بهمنی عضو کمیسیون اقتصادی شما را به نارو زدن باسوگند به قرآن کریم متهم نموده در این خصوص نیز تنویر می‌فرمائید؟ چرا ایشان مدعی است که از وی خواسته‌اید برای ریاست کمیسیون اقتصادی کاندید نگردد، و شما هم دست روی قرآن گذاشتید و قول دادید سال بعد به نفع وی از کاندیداتوری کنار خواهید رفت؛ اما برخلاف سوگندی که خورده بودید سال بعد دوباره کاندید شدید؟ و خودتان اتفاقاتی در نحوه رأی گیری افتاد را هم تشریح کنید (فایل صوتی سخنان ایشان موجود است)

۶- حال که بحث ریاست و سمت در کمیسیون اقتصادی به میان آمد این ابهام نیز مطرح است که از جنابعالی درخواست تنویر داریم زیرا در دوره‌ی گذشته شما همه جا به‌عنوان نایب رئیس کمیسیون اقتصادی خود را معرفی می‌فرمودید و حتی زیر بیلبوردهای تبلیغاتی و بنر وتابلوی دفتر ارتباطات مردمی نیز با این سمت خود را به مردم کرمان معرفی می‌نمودید. اما گفته شده در دوره‌ی قبل ، کمیسیونی که شما نایب رئیس آن بودید یک کمیسیون فرعی بوده نه کمیسیون اقتصادی مجلس این امر علیرغم اهمیت ناچیزی که نسبت به سایر سؤالات دارد، اما به جهت سنجش میزان صداقت یک نماینده با مردم شهری ششصد هزار نفری اهمیت بالایی دارد که در این خصوص با ارائه‌ی مستندات تنویر افکار عمومی فرمائید.

۷- اما در دوره‌ی گذشته شنیده شد جنابعالی حاضر به پذیرش انتساب به اصولگرایی نشدید و تا آخر خود را مستقل معرفی فرمودید. اما اکنون که اوضاع کمی بر وفق مراد جریان‌های مخالف دولت ، از جمله اصولگرایی چرخش نموده (والبته چندان هم چنین نیست) به راحتی همه جا شما را اصولگرا وانقلابی معرفی می‌نمایند. آیا ممکن است تا انتخابات پایان نیافته بصورت شفاف اعلام موضع فرمائید؟

۸- بحث شفافیت آراء نمایندگان را تا چه اندازه با جدیت پیگیری نمودید؟ اینکه گفته شد جنابعالی در این قضیه جزو نمایندگان امضاء کننده و رأی دهنده نبودید تأیید می‌نمائید؟ و اگر بودید مستندی نه برای اثبات بلکه جهت گزارش به مردم شریف استان کرمان ارائه میفرمائید؟

۹- اخیراً شنیده شده برادر همسر جنابعالی به اتهام تخلفات کلان اقتصادی دستگیر و با قید ضمانت یا کفالت موقتاً آزاد است. آیا این موضوع واتهامات برادر همسرتان را رد می‌کنید؟ با توجه به صحبت‌های آقای ربیعی آیا وی در اندازه‌ای بوده که جز به واسطه‌ی انتساب به جنابعالی دسترسی به موقعیت‌های خاص برای سوء استفاده پیدا کند؟ صداقت شما با موکلین در این موضوع نیز بسیار مهم وضروری است.

۱۰- با شهادت سردار سلیمانی ، اف ای تی اف (FATF ) و لوایح مرتبط با آن حکم جواز ریختن خون آن شهید رشید نزد ایرانیان مخصوصاً کرمانیان را دارد. جنابعالی در جایی ، با اینکه هیچ نیازی به پیش کشیدن بحث این ننگی نامه نبود، ضمن مکاتبه و امضاء نامه‌ای درخصوص آن ، از ریاست مجلس خواستار طرح و بررسی آن در پارلمان شدید. چرا؟ برای اطلاع مردمی که جراحت اندوه و فقدان آن فرزند رشیدشان را تا ابد برسینه خواهند داشت توضیح می‌دهید چه لزومی داشت بیرون آوردن چنین سند ننگینی از دل خروارها خاک، و ایجاد فرصت برای زنده کردن چنین سند منحوسی؟

۱۱- جناب دکتر پورابراهیمی ! کرمان بجز جنابعالی نماینده‌ی دیگری نیز دارد که رئیس کمیسیون آموزش بوده و اخیراً گزارشات اقدامات و سخنرانی‌ها و پیگیری‌های وی برای آموزش و پرورش منتشر شده اما جنابعالی که به مراتب آرای تعداد بیشتری از فرهنگیان را در سبد خود داشتید ، در این ۸ سال چه اقدام مشخص و قابل استنادی (بجز اقداماتی که متعلق به دیگران است و همگان می‌دانند) برای اوضاع آموزش وپرورش استان وکشور ونیز معلمان صورت دادید؟ چرا در قضیه‌ی تحقیق وتفحص ازصندوق ذخیره‌ی فرهنگیان وخیانت بزرگی که نسبت به امانت فرهنگیان صورت گرفت جنابعالی حضور نداشتید؟

۱۲- اما در حوزه‌ی ورزش و اینکه گفته شده جنابعالی روند کاملاً غلطی را پیش روی مدیر عامل شرکت مس برای انتخاب مدیر عامل باشگاه مس قرار دادید ، والبته سخنان شما درسایت‌ها نیز حکایت از همین امردارد، چه دلیلی داشت؟ آیا صحت دارد شما بی‌توجه به اینکه باشگاه هم مدیر عامل داشت وهم هیئت مدیره ، خودجوش بدون توجه به قوانین، با زیر پا گذاشتن حرمت ، جایگاه قانونی هیئت مدیره ومدیرعامل (پرویز ابراهیمی) دستور دادید عده‌ای جمع شوند ومدیرعامل را با رأی گیری انتخاب نمایند؟
آیا قانونی برای این اقدام شما که خود باید حافظ ، ناظر ، عامل به قانون باشید، وجود دارد که درآن انتخاب مستقیم مدیرعامل در دورهمی تالار پالیز تعریف شده باشد؟ بنظرتان این ناشی ازدرک شما نسبت به قواعد و قوانین ورزشی است؟یا قوانین باشگاهی؟ یا قوانین اجتماعی ، اخلاقی و عقلی؟

۱۳- حال که بحث ورزش پیش آمد درخصوص این وعده‌ی شما که در کانال تلگرامی دفترتان نیز بازتاب خوبی داشت سؤالی در اذهان اهالی ورزش مطرح است که چنانچه پاسخ دهید ، موجب مسرت و نشانه‌ی احترام واقعی حضرتعالی به جامعه ورزش خواهد بود:
آیا حقیقتا قول احداث ۱۴۰ چمن ورزشی را از وزیر ورزش گرفتید؟ آیا خود شما از بودجه‌ی وزارت ورزش و اینکه برای کل کشور احداث ۱۴۰ زمین چمن مصنوعی در وسع وزارت ورزش نیست اطلاع ندارید (حتماً دارید)؟

حال و به فرض صحت با توجه به اینکه زمین چمن مصنوعی با چمن مصنوعی مینی فوتبال توفیرفراوان دارد، چند زمین چمن مصنوعی(ونه مینی فوتبال ) ازاین قولی که شما از جانب وزیر ورزش به جامعه‌ی ورزش دادید احداث، و مورد بهره‌برداری واقع شد؟ ممکن است دقیق نام ببرید تا روشنگری و رفع ابهام صورت گیرد؟

انتهای پیام/*

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The Instagram Access Token is expired, Go to the Theme options page > Integrations, to to refresh it.
دکمه بازگشت به بالا