ای کاش تریبون هرمزگان مقابل رئیس جمهور، بجای مطالبه عزل و نصب مدیران، درد مردم را فریاد می زد

يعقوب دبيري نژاد عضو شوراي شهر بندرعباس در شصت و دومين جلسه شوراي شهر بندرعباس در تذكر به فاطمه جراره رئيس شورا گفت: متاسفانه كميسيون اقتصادي مجلس طرحي را مصوب كرده و به صحن علني مجلس فرستاده كه درآمد شهرداري مراكز استانها و بندرعباس از محل تبصره (ب) ماده(٣٩) قانون ارزش افزوده نصف خواهد شد، اين حق مردم بندرعباس و مراكز استانهاست كه قرار است گرفته شود، متاسفانه هيچ اعتراضي از نمايندگان شوراي شهر بندرعباس در مراجع بالاتر شنيده نشد، صدا از سنگ در بيايد از نماينده شوراي ما در مراجع بالادستي صدا در نمي آيد.

عضو شورای اسلامی بندرعباس گفت: بنده با دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس تماس گرفتم و مراتب اعتراض خودم را اعلام نمودم اما ایشان گفت طرح با دو فوریت از کمیسیون به صحن مجلس فرستاده شده است. با نمایندگان استان تماس گرفتم و خواهش کردم به این طرح رای مخالف دهند، این طرح برخلاف عدالت اجتماعی و توزیع عادلانه درآمد دولت است، اگر لازم باشد تا شورای نگهبان هم برای ابطال این مصوبه مجلس خواهم رفت و لحظه ای سکوت نخواهم کرد.

یعقوب دبیری نژاد گفت: ای کاش اگر کسی بنام هرمزگان تریبونی بدست می گیرد بجای مطالبه عزل و نصب مدیران دولتی از رئیس جمهور، درد مردم را فریاد بزند. ما از مردم این شهر رأی گرفتیم که مدافع حقوقشان باشیم نه اینکه با ادا و اطوار بخواهیم خودمان را انقلابی جا بزنیم و برای قدم بعدی جای پا محکم کنیم. انقلابی بودن به این نطق ها و شعارها نیست و آنرا باید در کلام و سیره بزرگان انقلاب بیابیم که شهید چمران در خصوص اولویت تقوا و تخصص برای انتصاب مدیران می گوید ، تقوا لازم است اما اگر کسی که تخصص ندارد، مسئولیتی را بپذیرد قطعا بی تقواست.

عضو شورای شهر بندرعباس همچنین در اعتراض به تاخیر در اجرای تبصره(٣) ماده(۵) اساسنامه سازمان های شهرداری گفت: یک سال و چهار ماه از عمر شورا گذشت، رئیس شورا علی رغم دریافت پنج نامه طی ده ماه اخیر در خصوص تعیین اعضای ناظر شورا در سازمان های شهرداری، تازه متوجه شده که شورا بعد از ١۶ ماه هنوز موضوع تبصره(٣) ماده(۵) اساسنامه سازمان های شهرداری را اجرا نکرده است و باید اعضای ناظر شورا در سازمان های شهرداری را مشخص نماید. ای کاش همانقدر که برای تقسیم مناصب شورا بین خودتان عجله می کردید برای سایر تکالیف قانونی هم اهتمام می داشتید.

بنده اولین تجربه حضورم در شوراست و درخصوص این تذکر دیر هنگام ناپختگی کردم، اما شما که ده سال عضو شورا و رئیس آن هستید چطور بعد از یک سال و اندی متوجه این موضوع نشدید که باید تاکنون اعضای ناظر شورا در سازمان های شهرداری را معرفی می کردید؟

لازم به ذکر است در پایان این نشست شورا در خصوص انتخاب اعضای ناظر شورا در سازمان های شهرداری رای گیری و اعضای ناظر انتخاب و معرفی شدند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The Instagram Access Token is expired, Go to the Theme options page > Integrations, to to refresh it.
دکمه بازگشت به بالا