به‌علت شکایت دو عضو انجمن؛ نشست مجمع عمومی انجمن روزنامه‌نگاران تهران تکرار می‌شود

مجمع عمومی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران براساس شکایت دو عضو انجمن که کاندیدای هیات مدیره و بازرسی این دوره بودند، و رای نیاوردند تایید نشد.

وزارت کار با استناد به تبصره ۵ ماده ۱۰ اساسنامه انجمن که اعلام می‌دارد وکیل و موکل باید حداقل یک هفته قبل از برگزاری مجمع عمومی توامان به حضور در دفتر انجمن صنفی، وکالت نامه را تحویل دبیرخانه انجمن بدهند، مجمع عمومی انجمن را تایید نکرد

مجمع عمومی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران دوم شهریور امسال در نوبت اول به حد نصاب رسید و هیات مدیره و بازرسان جدید با رای اعضا انتخاب شدند. متاسفانه با شکایت حمید اسلامی راد، نامزد هیات مدیره و حجت اله بیرامی، نامزد بازرسی این دوره، مجمع عمومی به دلیل رعایت نشدن این تبصره مورد تایید قرار نگرفت.

این در حالی است که در همه دوره‌های قبلی، انتخابات هیات مدیره و بازرسی انجمن به همین شکل برگزار می‌شد و اعضا در همان روز، وکالت‌نامه همکاران‌شان را در مجمع ارائه می‌دادند. جالب این که یکی از این دو نفر در نشست پیش در اخذ این گونه وکالتنامه‌ها فعال بود و می‌دانست که این روال انجمن است و هیچگاه هم کسی متعرض آن نشده بود. در حالی که همه می‌دانستند اساسنامه چنین است. شاکی دیگرنیز در همین انتخابات از این نوع وکالتها را ارائه داد. به همین دلیل و براساس اعلام وزارت کار در دوره‌های قبل چون اعضا معترض نبودند، وزارت کار مجمع عمومی را تایید می کرد.

حمید اسلامی راد کمترین رای را در هیات مدیره داشت و رای حجت اله بیرامی نیز بسیار کمتر از منتخبین دیگر بازرسی بود. این دو نفر شکایت‌های بی‌شماری را طی چهار نامه جداگانه از انجمن مطرح کرده بودند که همه آنها رد شد، و صرفا همراه داشتن وکالت‌نامه در روز رای گیری توسط اعضا، برخلاف اساسنامه انجمن تشخیص داده شد.

اعضای انجمن با مشارکت جمعی و مسئولیت بالا موفق شدند حد نصاب لازم برای برگزاری مجمع در همان نوبت اول را به دست بیاورند که متاسفانه این تلاش و مشارکت با این شکایت از دست رفت، و انتظار می‌رود که با مشارکت موثرتر در نشست‌های بعدی جبران شود. این درحالی است که این اقدام آنان در پی ظرفیت‌سازی برای تعطیلی و انحلال انجمن است.

نکته مهم دیگر این که همزمان با برگزاری مجمع عمومی انجمن تهران، تلاش‌های فراوانی برای اخلال در روند برگزاری مجمع و منصرف کردن اعضا برای حضور در انتخابات صورت گرفت. تماس با اعضای انجمن برای این که از حضور در مجمع منصرف شوند، تماس با برخی از اعضای هیات مدیره جدید و درخواست‌شان برای استعفا، پیام فرستادن برای نامزدها که از حضور در مجمع صرف نظر کنند و مواردی از این دست از طرف اعضا به انجمن گزارش شده است. این دو موضوع بی ارتباط با هم نیست.

جزئیات این شکایت و فعالیت‌هایی که علیه انجمن صورت گرفته است در گزارشی مفصل به اطلاع همکاران می‌رسد

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The Instagram Access Token is expired, Go to the Theme options page > Integrations, to to refresh it.
دکمه بازگشت به بالا