اعتراف وحشتناک ۴ تبهکار کرونایی

چهار عضو یک باند زورگیری های وحشتناک که فروشندگان کالا در سایت دیوار را در زمان قرنطینه کرونایی با قرارهای صوری به مناطق خلوت شهر می کشاندند و با هجوم خونبار اموال آن ها را می ربودند، با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی در چنگ قانون گرفتار شدند.

ماجرای زورگیری های خونبار از حدود ۱۰ روز قبل زمانی پلیس را درگیر پرونده ای معما گونه کرد که جوان ۳۴ ساله ای به نام «ح-ب» با گردنی زخمی و خون آلود، خود را به نیروهای انتظامی رساند. او که از چنگ زورگیران خطرناک جان سالم بدر برده بود، مضطرب و نگران از نقشه وحشتناک دزدانی پرده برداشت که طعمه های خود را از سایت دیوار انتخاب می کردند.

به دنبال شکایت این مال باخته که زورگیران با تخریب خودروی وی ۳ کیلوگرم زعفران او را نیز به سرقت برده بودند، پرونده ای در نیروی انتظامی تشکیل شد اما با توجه به اهمیت و حساسیت ماجرا و با صدور دستوری ویژه از سوی سردار ابراهیم قربانزاده (جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی) پرونده مذکور در پلیس آگاهی مورد رسیدگی های تخصصی قرار گرفت چرا که نحوه زورگیری خشن موجب ایجاد احساس ناامنی می شد و چنین پرونده هایی به طور ویژه و تخصصی در دستور کار پلیس قرار می گیرند.

این گونه بود که بلافاصله گروه تخصصی از کارآگاهان کارآزموده دایره مبارزه با جرایم خشن زیرنظر مستقیم سرهنگ جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) وارد عمل شدند و به تحقیق در این باره پرداختند. آنان در اولین مرحله از اقدامات اطلاعاتی، محل وقوع جرم را در یک سری تحقیقات میدانی مورد کنکاش های پلیسی قرار دادند و همه جوانب و زوایای ارتکاب جرم را بررسی کردند.

در همین حال گروه تخصصی کارآگاهان که به سرپرستی سرهنگ جواد میش مست (رئیس دایره مبارزه با جرایم خشن) در شاخه دیگری از این عملیات هماهنگ و ضربتی فعالیت خود را روی زورگیران سابقه دار متمرکز کرده بودند ،برای یافتن سرنخ هایی از این ماجرا به بازبینی اظهارات مال باخته زخمی پرداختند و سطور پرونده را دوباره زیر ذره بین اطلاعاتی قرار دادند.

این مال باخته جوان درباره جزئیات ماجرای زورگیری به کارآگاهان گفت: حدود ۳ کیلوگرم زعفران را برای پیدا کردن مشتری در سایت دیوار آگهی کردم که فردی با من تماس گرفت و در حالی که خود را فردی متشخص و پولدار جلوه می داد، خریدار زعفران شد. او سپس برای مشاهده زعفران ها با من قرار گذاشت اما مدعی شد که نمی تواند به نشانی منزلم بیاید به همین دلیل در حاشیه بولوار توس با من قرار گذاشت.

من هم که هیچ گاه فکر نمی کردم با یک گروه تبهکار خطرناک روبه رو می شوم به راحتی پذیرفتم و در ساعت مقرر سوار بر خودرو به محل قرار در حاشیه بولوار توس رفتم که در یک لحظه خودروی پرایدی با چندسرنشین به محل آمد. وقتی به طرف آن ها رفتم ناگهان برق تیغه های قمه و تبر در آسمان درخشید و آن ها بی رحمانه به طرف من هجوم آوردند. خیلی ترسیده بودم و از شدت وحشت نمی توانستم حتی از خودم دفاع کنم . آن ها برای ایجاد رعب و دلهره خودروام را با تبر تخریب کردند و با قمه ای که در دست داشتند، گلویم را بریدند و بعد از سرقت زعفران ها، همه پول ها و اموالی را که همراهم بود از من زورگیری کردند و سوار بر پراید از محل گریختند.

بررسی تخصصی اظهارات مال باخته توسط کارآگاهان بیانگر آن بود که پلیس با دزدانی حرفه ای و سابقه دار روبه روست که برای ارتکاب جرم ابتدا به ایجاد رعب و وحشت می پردازند و در اقدامی خطرناک و بی رحمانه اموال مردم را به یغما می برند.

به همین دلیل گروه ویژه کارآگاهان دایره مبارزه با جرایم خشن با استفاده از تجربیات ارزنده و راهنمایی های سرهنگ قنبری (رئیس اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی خراسان رضوی) به تحقیق درباره مجرمان سابقه دار پرداختند و شگردهای آنان را با استفاده از بانک اطلاعاتی مجرمان مورد تجزیه و تحلیل های کارشناسی قرار دادند تا این که چند روز بعد در حالی سرنخ هایی از دو زورگیر حرفه ای به دست آمد که بررسی ها نشان می داد افراد دیگری نیز با همین شیوه طعمه زورگیران شده اند. این اسناد و مدارک موجب شد کارآگاهان دامنه فعالیت های اطلاعاتی خود را به جاده قدیم قوچان (بولوار توس) بکشانند.

طولی نکشید که دو سارق سابقه دار در ا طراف بولوار توس شناسایی شدند و مخفیگاه آنان زیر چتر عملیاتی کارآگاهان قرار گرفت. آن ها سپس با مجوزهای قضایی از قاضی دکتر اسماعیل رحمانی(معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) وارد عمل شدند و در دو عملیات جداگانه اما هماهنگ و ضربتی، دو زورگیر جوان را دستگیر کردند و به مقر انتظامی انتقال دادند.

دو سارق ۳۲ و ۲۳ ساله که در ابتدا خود را بی گناه جلوه می دادند و مدعی بودند فقط به خاطر سابقه سرقت مورد سوء ظن پلیس قرار می گیرند ، وقتی با شواهد و مدارک مستند روبه رو شدند به ناچار لب به اعتراف گشودند و راز زورگیری خونبار را در دوران قرنطینه کرونایی فاش کردند. این درحالی بود که متهمان علاوه بر زورگیری از «ح- ب» به پنج فقره زورگیری دیگر نیز معترف شدند و اقرار کردند که با همین شیوه طعمه های خود را از سایت دیوار انتخاب می کردند و در پوشش خریدار ، فروشنده کالا را با یک قرار صوری به مناطق خلوت شهر می کشاندند و با تهدید به مرگ با سلاح سرد، اموال آن ها را می ربودند. این تبهکاران خطرناک همچنین با لو دادن دو همدست دیگر خود اعتراف کردند که در برخی موارد نه تنها لوازم منزل مانند چرخ گوشت، آب میوه گیری و … را به سرقت برده اند بلکه پول ها، کارت بانکی، گوشی تلفن یا هر چیز دیگری را که همراه طعمه بود با زور از وی می گرفتند و با کتک زدن مال باخته یا گذاشتن قمه و شمشیر زیر گلویش او را وحشت زده در همان نقطه خلوت رها می کردند و از آن جا می گریختند.

براساس این گزارش ، کارآگاهان دایره مبارزه با جرایم خشن پلیس آگاهی همچنین در بازرسی از مخفیگاه سارقان، زعفران های سرقتی و برخی لوازم دیگر مال باختگان را کشف کردند و روز گذشته نیز دو عضو دیگر باند را به دام انداختند، اما بررسی های تخصصی با دستورات محرمانه مقام قضایی برای کشف جرایم احتمالی دیگر این تبهکاران خطرناک ادامه دارد.
منبع::رکنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The Instagram Access Token is expired, Go to the Theme options page > Integrations, to to refresh it.
دکمه بازگشت به بالا