در تجمع اعتراضی دانشجویان در مقابل وزارت کشور خواستار عزل شهردار بندرعباس شدند

جمعی از دانشجویان معترض به تخریب آلونک مادر بندرعباسی با تجمع در مقابل وزارت کشور ضمن اعتراض به تبعیض‌های قانمندارانه خواستار عزل شهردار بندرعباس شدند.

به گزارش اشکان نیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، نراقی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در تجمع دانشجویان معترض به تخریب آلونک مادر بندرعباسی و تبعیض در اجرای احکام تخریب ساخت و ساز‌های غیرمجاز که در مقابل وزارت کشور برگزار شد، گفت: متاسفانه طی چند سال اخیر به واسطه بی مسئولیتی یک سری از مسئولین اصل ۳۱ قانون اساسی لگدمال شده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه در این دولت با یک وزیر راه و شهرسازی روبرو بودیم که می‌گفت افتخار من این است که طی مدت وزارتم آجر روی آجر نگذاشته ام، افزود: به دلیل این بی توجهی به ساخت مسکن شاهد افزایش زاغه نشینی و حاشیه نشینی هستیم و شهرداری‌ها هم این آلونک‌ها را تخریب می‌کنند، ولی عروس و داماد فلان مسئول که در لواسان ویلای غیرقانونی ساخته کسی با آن‌ها کاری ندارد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه اگر بنا باشد برای اشخاصی حق وتو وجود داشته باشد این حق وتو باید برای مستضعفین و مردم باشد و نه مسئولین و اشراف، گفت: متاسفانه امروز شاهد تبعیض قانونمدارانه هستیم به گونه‌ای که قانون با مستضعفین و مردم سخت برخورد می‌کند، اما با آقازادها، اشراف و مسئولان با عطوفت برخورد می‌شود. این قانون، قانونی نیست که نظام اسلامی بخواهد به آن‌ها عمل کند.

نراقی تخریب آلونک‌ها به دست نیرو‌های شهرداری را جنگ مستضعفین با مستضعفین، چون کارگر و کارمند شهرداری از شهردار دستور می‌گیرد دانست و افزود: تا مادامی که تفکر سرمایه داری وجود داشته باشد باستی هیلزها، لواسان‌ها و آقازاده‌ها هم خواهند بود.

وی اظهارکرد: با توجه به اقدامات اخیر در کرمانشاه و بندرعباس باید در فرآیند اجرای احکام توسط شهرداری‌ها تجدیدنظر شود و باید تخریت آلونک‌ها و خراب کردن خانه مستضعفان با روش دیگری صورت بگیرد و قوه قضائیه بر این روند نظارت داشته باشد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه قانون باید به نفع مستضعفین باشد و نه به مذاق اشراف خوش بیاید، گفت: در اتفاق اخیر اقدام غلط یک شهردار به چهره نظام اسلامی آسیب زده است با این وجود شهردار بندرعباس باید به خاطر تشویش اذهان عمومی محاکمه شود.

نراقی با بیان اینکه اتفاق اخیر در بندر عباس نتیجه اشتباه یک شخص بوده با این وجود علاوه بر عزل شهردار هزینه بازسازی خانه مادر بندرعباسی را نیز شهردار باید بپردازد و نه اینکه این هزینه از بیت المال تامین شود، اضافه کرد: همانطور که رئیس قوه قضائیه هم گفتند شاید خراب کردن آلونک‌ها قانونی باشد، ولی اولویت نیست با این وجود اولویت خراب کردن خانه‌های غیرقانونی در لواسان‌ها و باستی هیلز‌ها است.

وی افزود: شهرداری بندرعباس در حریم دریا آکواریوم غیرقانونی ساخته و علی رغم دستور رئیس دستگاه قضاء در این شهر کسی به این دستور توجه نمی‌کند و این همان تبعیض قانونمدارانه است.

محمد پور دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی نیز در این تجمع، گفت: متاسفانه با تخریب آلونک آسیه پناهی در کرمانشاه و آلونک مادر بندرعباسی این گونه اقدامات در کشور به یک رویه تبدیل شده و این اتفاقی است که نباید در جمهوری اسلامی می‌افتاد.

وی بیان کرد: اولین پیام اقتصادی امام خمینی (ره) حق مسکن مستضعفین است و این یعنی اینکه همه مستضعفین باید در جمهوری اسلامی خانه دار شوند؛ اما اتفاقی که افتاده این است که اصل ۳۱ و ۴۳ قانون اساسی روی هواست و کسی برای اجرای این قوانین سینه سپر نمی‌کند.

محمدپور با اشاره به اینکه وضعیت اقتصادی کشور طبقه متوسط و پایین را به حاشیه نشینی و زاغه نشینی کشانده، تصریح کرد: ما به خاطر، ولی نعمتان و مقربین انقلاب اسلامی یعنی مستضعفین انقلاب کردیم، اما امروز آلونک‌های مستضعفین را روی سرشان خراب می‌کنیم و هر چه بلا هست بر سر آن‌ها نازل می‌شود.

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت: مطالبه ما از وزارت کشور در درجه اول عزل و محاکمه شهردار بندر عباس است یعنی کسانی که آلونک مادر بندرعباسی را تخریب کردند باید هزینه این اقدام خود را بدهند تا دیگر به خود اجازه ندهند و بگویند در اجرای احکام نقل و نبات پخش نمی‌کنند، هزینه دارد.

وی با بیان اینکه مطالبه دیگر ما از وزارت کشور این است که تا زمانی که قانون تصویب می‌شود طی ابلاغیه‌ای از تمام شورا‌های شهر و روستا و شهرداری‌ها بخواهد پیش از تخریب ساخت و ساز‌های غیرمجاز مطمئن شوند سازندگان این بنا‌ها مستضعف هستند یا زمین خوار افزود: اگر سازندگان خانه‌های غیرمجاز مستضعف باشند باید به نهاد‌های حمایتی معرفی و مسکن آن‌ها تامین شود نه اینکه آلونک‌های آن‌ها را تخریب کنند.

محمدپور اظهار کرد: ما ماجرای تخریب آلونک مادر بندرعباسی را پیگیری خواهیم کرد تا دوباره ماجرایی شبیه کرمانشاه و بندرعباس تکرار نشود.

علی ریاحی پور مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران نیز در این تجمع گفت: مشکلات و حوادث زیادی در کشور اتفاق می‌افتد، اما مسئولان به جای اینکه مشکلات را حل کنند مانع کسانی می‌شوند که می‌خواهند چرایی این مشکلات را مطالبه کنند.

وی با اشاره به اینکه اقدام ضد امنیتی و اقدام ضد انقلابی حادثه‌ای است که در کشور رخ می‌دهد و نه مطالبه گری آن حادثه، افزود: سوال ما این است که کسانی که در وزارت کشوذ اجازه نمی‌دهند تا بچه‌های بسیجی و انقلابی در مقابل این وزارتخانه تجمع برگزار کنند چگونه می‌خواهند با مردم برخورد کنند.
ریاحی پور با بیان اینکه امروز دره‌های فقر و قله‌های ثروت در کشور شکل گرفته اند، تصریح کرد: در بازی برنده‌ها و بازنده‌ها در جمهوری اسلامی جنبش دانشجویی افتخار می‌کند و سر خود را بالا می‌گیرد که حامی بازنده‌ها یعنی کارگران، معلم‌ها و آلونک نشین‌ها است و عیبی ندارد بگذارید مسئولان با برنده‌ها باشند.

وی تصریح کرد: سوال ما این است که چرا درد جنگ اقتصادی فقط برای مردم است و چرا یک بار حقوق یک مسئول و برق خانه او قطع نمی‌شود. به هر روی وقتی وزیر این کشور در لواسان زندگی می‌کند معلوم است که درد مستضعفین را نمی‌فهمد.

گفتنی است؛ در این تجمع دانشجویان با در دست داشتن پلاکارد‌هایی با محتوای کاخی بالا نرفت مگر کوخی ویران شد، آلونک سهم مستضعف و کاخ‌ها سهم مستکبر، مستضعفان صاحبان انقلاب، شهردار بندرعباس محاکمه گردد و دانشجوی مسلمان ندای مستضعفان اعتراض خود را نسبت به اقدام شهرداری بندرعباس در تخریب آلونک مادر بندرعباسی و همچنین مماشات در اجرای احکام تخریب ساخت و ساز‌های غیرمجاز ثروتمندان اعلام کردند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The Instagram Access Token is expired, Go to the Theme options page > Integrations, to to refresh it.
دکمه بازگشت به بالا