کمیته کارشناسی تعیین تکلیف معدن خاک سرخ جزیره هرمز تشکیل می شود

استاندار هرمزگان گفت: کمیته کارشناسی تعیین تکلیف معدن خاک سرخ جزیره هرمز تشکیل می شود.

به گزارش اشکان نیوز ، فریدون همتی در دیدار با مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره معدن خاک سرخ جزیره هرمز، ضمن قدردانی از نگاه توسعه گرایانه فعالان زیست محیطی، عنوان کرد: خوشبختانه جامعه و به ویژه شهروندان هرمزگانی با توسعه شبکه های اجتماعی و بهرهمندی از این ظرفیت، به دنبال تحقق خواسته های به حق و قانونی خود هستند که دغدغه های محیط زیستی و توسعه گردشگری جزیره هرمز بخشی از این مطالبات است.

وی ادامه داد: تغییر در ساختار فیزیکی جزیره منحصر به فرد هرمز به عنوان یک چالش در زمینه جذب گردشگر مطرح است که نیازمند بررسی دقیق تر و کارشناسانه برای موافقت با ادامه فعالیت معدن خاک سرخ هرمز است.

استاندار هرمزگان افزود: تصمیم گیری در زمینه ادامه فعالیت سرمایه گذاری در این حوزه یا عدم فعالیت این شرکت تعاونی منوط به نظر کمیته‌ای متشکل از کارشناسان ویژه خواهد بود که پس از بازنگری و پایش همه جوانب، نظر خود را اعلام خواهد کرد.

همتی گفت: در صورت موافقت کمیته کارشناسی با ادامه فعالیت معدن خاک سرخ هرمز، منافع مردم باید در اولویت تصمیم گیری ها باشد و البته از توجه به سرمایه گذاری نباید غفلت کرد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه هرگونه برداشت مجدد از خاک سرخ و فعالیت مجدد معدن منوط به هماهنگی با دستگاه‌های متولی و نظر کارشناسی است، تاکید کرد: پرهیز از خام فروشی و صادرات فله ای از سیاست‌های مهم در حمایت از تولید است که در صورت احیای مجدد معدن باید به طور جدی مورد توجه قرار بگیرد.

همتی افزود: دغدغه‌های محیط زیستی و گردشگری مهمترین موضوع در بحث سرمایه‌گذاری در هرمز است که باید مورد توجه جدی در هر گونه تغییر ساختار فیزیکی این جزیره قرار بگیرد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The Instagram Access Token is expired, Go to the Theme options page > Integrations, to to refresh it.
دکمه بازگشت به بالا