کاهش تولید ۷،۳ درصدی آنتوفاگاستا در فصل سوم سال جاری

تولید مس معدنی شرکت شیلیایی آنتوفاگاستا در سال جاری به‌طور کلی 7/3 درصد افت داشته است، اما این شرکت معدنی از اهداف بالای تولید در سال 2021 حتی در صورت ادامه محدودیت‌های همه‌گیری کووید-19 خبر داد.

به گزارش اشکان نیوز به نقل از فست مارکت، تولید مس معدنی آنتوفاگاستا در فصل سوم سال جاری با افت ۶/۴ درصدی نسبت به فصل دوم، به حدود ۱۶۹ هزار تن رسید. بر اساس اعلام این کمپانی، کاهش تولید در معدن اصلی آنتوفاگاستا یعنی Los Pelambres به دلیل عملیات تعمیر و نگهداری و همچنین کاهش عیار در معدن Antucoya نیز از دلایل کاهش تولید گزارش شده است.
بر اساس این گزارش، در ۹ ماه نخست سال جاری، کل تولید این شرکت ۵۴۱ هزار و ۳۰۰ تن بود که حدود ۴۲ هزار و ۹۰۰ تن (معادل ۷/۳ درصد) نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشت. این شرکت برنامه‌ریزی تولید ۷۲۵ تا ۷۵۵ هزار تن را برای سال جاری حفظ کرده است و اعلام کرد که انتظار دارد تولید در سال ۲۰۲۱ نزدیک به رکورد قبلی باشد. رکورد قبلی تولید، حدود ۷۷۰ هزار تن در سال ۲۰۱۹ بود و برنامه‌ریزی تولید برای سال جاری بین ۷۳۰ تا ۷۶۰ هزار تن است که دلیل اصلی آن، انتظار بهبود عیار معدن Centinela است. انتظار می‌رود که بهره‌برداری از این معدن در فصل چهارم سال جاری آغاز شود. همچنین توسعه معدن Los Pelambres که انتظار می‌رود تولید را حدود ۷۰ هزار تن در سال افزایش دهد، در پایان فصل سوم به پیشرفت ۳۹ درصدی رسیده بود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The Instagram Access Token is expired, Go to the Theme options page > Integrations, to to refresh it.
دکمه بازگشت به بالا