کاهش تولید مس کمپانی ریو تینتو در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۰

کمپانی ریو تینتو در گزارش سه‌ماهه خود اعلام کرد، تولید مس معدنی در سه‌ماهه سوم سال 2020 به دلیل کاهش بهره‌وری در پروژه‌های اسکوندیدا و کنکات با کاهش 18 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 2019 مواجه شده است.

به گزارش اشکان نیوز به نقل از فست مارکت، این کمپانی در بازه ماه‌های جولای تا سپتامبر حدود ۱۲۹ هزار و ۶۰۰ تن مس استخراج کرد که ۸۲ هزار و ۸۰۰ تن آن مربوط به معدن اسکوندیدا بود (نسبت به سال گذشته ۹ درصد کاهش داشت) و ۳۴ هزار و ۷۰۰ تن نیز مربوط به معدن کنکات (۴۰ درصد کمتر از سال قبل). این کمپانی معدنی علت کاهش تولید در معدن کنکات را افت ۵۱ درصدی عیار کانی درنتیجه بهینه‌سازی تولید سنگ مولیبدن در زمان تمدید وقفه تولیدی واحد ذوب این معدن به دلیل مسائل غیرمنتظره پس از عملیات تعمیر و نگهداری ۴۵ روزه برنامه‌ریزی‌شده از ماه می عنوان کرد.
کمپانی ریوتینتو در گزارش خود گفت انتظار دارد که در ماه اکتبر عملیات به ظرفیت کامل خود برسد. این کمپانی همچنین خاطرنشان کرد که عیار کانی مس در معدن کنکات تا پایان سال ۲۰۲۰ در سطح پایین باقی خواهد ماند، اما در سال ۲۰۲۱ افزایش خواهد یافت. کمپانی مذکور همچنین اعلام کرد تولید در اسکوندیدا به دلیل کاهش نیروی کار درنتیجه اقدامات مقابله با ویروس کرونا کاهش یافته است. این امر منجر به افت ۴۴ درصدی مواد موجود در واحد لیچینگ شده است.
کمپانی ریوتینتو صاحب ۳۰ درصد معدن اسکوندیدا است، ۵۷،۵ درصد تحت کنترل کمپانی BHP بوده و یک کنسرسیوم ژاپنی نیز باقیمانده سهام این معدن را در اختیار دارد. تولید مس کمپانی ریوتینتو از معدن Oyu Tolgoi در مغولستان در سه‌ماهه سوم با رشد ۲۸ درصدی نسبت به سال گذشته به ۱۲ هزار و ۲۰۰ تن رسید. این حجم در مقایسه با سه‌ماهه دوم تا حدود زیادی بدون تغییر بوده که به گفته این کمپانی این وضعیت منعکس‌کننده حرکت مداوم پروژه به سمت مناطق با درجه عیار بالاتر این معدن روباز است.
کمپانی ریوتینتو به دنبال تأمین بودجه برای اتمام پروژه زیرزمینی مس Oyu Tolgoi است. این کمپانی همچنین با دولت مغولستان به توافق رسیده است که یک نیروگاه برق دولتی ایجاد کند تا وابستگی معدن به برق وارداتی برطرف شود. شاخص تعرفه ذوب و پالایش کنسانتره های مس موسسهFastmarkets در منطقه آسیا و اقیانوسیه در تاریخ ۹ اکتبر در محدوده ۴۵،۶۰ دلار در هر تن بود که از کم‌ترین میزان خود در روز ۴ سپتامبر در حال رشد بوده است.
کمپانی ریوتینتو در سه‌ماهه سوم، ۲۴ هزار و ۸۰۰ تن مس تصفیه‌شده تولید کرد که نسبت به سال قبل ۵۷ درصد کاهش داشته است. این افت تولید در درجه اول به دلیل تأخیر در راه‌اندازی مجدد واحد ذوب معدن کنکات بوده است. تولید هدف‌گذاری شده مس معدنی و مس تصفیه‌شده برای سال ۲۰۲۰ بدون تغییر باقی‌مانده و به ترتیب در محدوده ۴۷۵ الی ۵۲۰ هزار تن و ۱۳۵ الی ۱۷۵ هزار تن بوده است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The Instagram Access Token is expired, Go to the Theme options page > Integrations, to to refresh it.
دکمه بازگشت به بالا