ابربدهکار بانکی تابلو «عظیم خودرو» را پایین کشید؛ می خواهند «هن تنگ» را متوقف کنند!

کارخانه عظیم خودرو در حالی با مساعدت رئیس جمهور و دستور رئیس قوه قضائیه به روزهای اوج می رسید که خبر رسید یک ابربدهکار بانکی اقدام به پایین آوردن تابلو کارخانه کرده است.

آبان ماه ۱۴۰۰ خبر اعتراض کارگران کارخانه‌ «عظیم خودرو» واقع در شهرستان «اشترینان» استان لرستان از طریق رسانه های داخلی و خارجی منتشر شد. برخلاف برخورد مسئولان مرتبط با این چالش شاهد بودیم که حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی (رئیس جمهور) دستور داد زیرساخت‌های تولید در این کارخانه احیا شود و این دستور بازتاب گسترده خبری به همراه داشت که موجب خوشحالی کارگران این کارخانه شد.

پس از این دستور وزیر کشور در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه درخواست کرد تا با آزادسازی بخشی از منابع توقیفی مجموعه عظیم خودرو امکان تولید در کارخانه فراهم شود و حجت الاسلام محسنی اژه‌ای طی دستوری شرایط را فراهم کرد و مقرر شد ۱۵۰ میلیارد تومان از منابع توقیفی شرکت عظیم خودرو به قصد خرید قطعات منفصله به مثابه ملزومات تولید آزاد و چراغ کارخانه روشن شود.

به گزارش خبرنگار ضدفساد منابع آگاه اعلام کردند اخیرا فردی به نام (آقای الف – گ) ابر بدهکار بانکی به عنوان بهره‌بردار این کارخانه معرفی شده که هم‌اکنون صاحب یک کارخانه تقریباً غیر فعال در مرکز کشور است. بر اساس اطلاعات به دست آمده ۲۵ درصد سهام کارخانه عظیم خودرو متعلق به یک موسسه خیریه زیر مجموعه سازمان بهزیستی کشور؛ ۳۵ درصد سهام کارخانه بابت بدهی ها در توقیف شرکت خودروسازی پروتن و الباقی سهام یعنی ۲۵ درصد متعلق به رضا عظیمی و ۱۵ درصد هم متعلق به مرحوم داریوش غلامی و ورثه اوست.

با توجه به اینکه این کارخانه در حال تولید خودرو فوتون، هن تنگ و برخی خودروهای عملیاتی است. در روزهای گذشته براساس رأی داوری قابل تأمل از سوی اتاق بازرگانی ایران میان طرفین دعوا (رضا عظیمی و مجموعه عظیم خودرو- شرکت زاگرس خودرو- موسسه خیریه و مرحوم داریوش غلامی و ورثه و مجموعا افراد حقیقی و حقوقی) دستور فسخ قرارداد صادر شده در حالی که فقط دو نفر از طرفین دعوا حضو داشتند که از نظر قانونی خلاف مقررات است چون طرفین دعوا همگی دعوت نبودند.

در پی دادخواست ابطال از سوی رضا عظیمی به شعبه یک دادگاه شهرستان اشترینان بروجرد این پرونده در حال رسیدگی است. رضا عظیمی یکی از سهامداران کارخانه عظیم خودرو می گوید: قابل تأسف این است که چطور می‌شود وزارت صنعت اعلام کرده که تولید در این کارخانه توجیه ندارد در حالی که تولید کارخانه بیش از هر زمان دیگری توجیه داشته است.

رضا عظیمی می گوید: در این مراودات مکتوب اداری چطور می‌شود یک مرتبه یک ابربدهکار بانکی وارد کارخانه شده و قصد تصاحب سهام داشته باشد. شرکت عظیم خودرو هیچ معامله‌ای با خانواده گرامی نداشته است. شرکت زاگرس خودرو شریک دیگر با فوت سهامدار اصلی بالاتصدی است و تا قبل از تقسیم ترکه حق هیچگونه معامله ای با هیچ فرد حقیقی و حقوقی را نمی‌توانند داشته باشند. و اساساً تمام سهامداران و ورثه آن مرحوم همگی ممنوع المعامله هستند.

حالا در حالی که هنوز تکلیف امضای نهاد داوری اتاق بازرگانی از سوی دادگاه روشن نشده شبانه تابلو عظیم خودرو را پایین کشیدند و بدون توجه به دستورات رئیس جمهور و مساعدت رئیس قوه قضائیه تابلو شرکت «فردا موتور» نصب می شود؟!

رضا عظیمی افزود: از قوه قضائیه و رئیس جمهور می خواهم برای جلوگیری از تضییع حقوق کارگران و سهامداران این موضوع جدید رخ داده را پیگیری کنند. این نکته را هم باید به مردم ایران بگویم که خودرو «هن تنگ» با قدرت ۱۹۵ اسب بخار و موتور ۲۰۰ سی سی دارای استانداردهای جهانی و ۴ ستاره که با سانتافه برابری می کند اگر با قیمت ۸۵۰ میلیون تومان کارخانه وارد بازار شود خودروهای جک، دانگ فنگ، تیگو ۷ و بسیاری از شاسی های چینی باید بازار ایران را ترک کنند و هر اقدام مشکوکی برای توقف تولیدات این خودرو در مجموعه عظیم خودرو نشان از ورود مافیا می دهد.

منبع:جامعه خبر

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The Instagram Access Token is expired, Go to the Theme options page > Integrations, to to refresh it.
دکمه بازگشت به بالا