مرادی: حقوق نجومی مدیران نفت ستاره خلیج فارس بر روی سایت قرار گیرد/ تغییر رویکرد نفت ستاره به نفع مردم باشد نه آرام سازی فضای رسانه‌ای

در روزهای اخیر در کنار جلسات شبانه و روزانه متعدد، تزریق مالی خارج از عرف برای حضور در رسانه‌ها، پذیرایی از مهمانان سیاسی و مذهبی و تلاش برای وصل شدن به فعالان فضای مجازی در راستای تبلیغات صوری از عملکرد شرکت نفت ستاره خلیج فارس که شدت گرفته است شاهد سکوت رییس مجمع نمایندگان هرمزگان که پیش از این برای این مهم مطالبه گری می کرد بودیم؛شنیده ها حاکی از دیدار این نماینده با مدیرعامل نفت ستاره بود. خبرنگار تجارت جنوب نتیجه پیگیری های این نماینده را جویا شد.

احمد مرادی در گفتگوی اختصاصی با تجارت جنوب آنلاین ، ضمن بیان اینکه سکوتم در این مدت به دلایل بررسی و پیگیری موارد دیگری از تخلفات بوده است تصریح کرد: هیچ دیداری با مدیر عامل نفت ستاره نداشته‌ام و راهکارهای قانونی خود را از این طریق پیگیرم.

وی در ادامه افزود: هر کس تخلف کند و در مسیر فساد باشد با آن برخورد می‌کنم.

از دولت رییسی انتظار دارم در خصوص عملکرد نفت ستاره شفاف سازی کند

مرادی تأکید کرد: از دولت رییسی انتظار دارم در خصوص موارد مطرح شده شفاف سازی کند و مدیران ارشد این شرکت حقوق دریافتی ۶ ماهه اخیر خود را برای شفاف سازی بر روی سایت قرار دهند.

پیش از این و پس از صحبت‌های آتشین «احمد مرادی» نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی مبنی بر شائبات و تخلفات صورت گرفته در شرکت نفت ستاره خلیج فارس و عملکرد مدیران این شرکت در عمل به مسئولیت‌های اجتماعی ، شاهد تغییر رویکردی هستیم که واگشایی آن بسیار حائز اهمیت است.

شرکتی که در طول سال در بهترین حالت دو الی سه نوبت سفارش گزارش‌ ویژه به رسانه‌های استانی آنهم با مبالغ بسیار ناچیزی به‌صورت گلچین شده می‌داد ، امروز آغوش خود را بر رسانه‌ها گشوده و با فرار از برگزاری نشست‌های مطبوعاتی و مصاحبه با خبرنگاران آزاد ، به‌ صورت ساندویچی خبرهایی را آماده می‌کند و با سوء استفاده از وضعیت نامناسب اقتصادی رسانه‌ها ، قسمتی از جامعه‌ی مطبوعاتی هرمزگان را مجبور به انتشار اخبار خود کرده است تا همه‌ چیز را گل‌وبلبل نشان دهد؛ غافل از اینکه بسیاری از همین رسانه‌ها که پولها را دریافت می‌کنند پس از دریافت هزینه و تحویل فاکتورها، در برابر صدای مردم خاموش نخواهند ماند و واقعیات را بیان خواهند کرد.

ارائه‌ی سفارش چاپ و انتشار گزارش ویژه‌ی مطبوعاتی در دو هفته‌ی اخیر نشان از توجه ویژه به رسانه‌های استان نیست ، بلکه باید آنرا دهن‌کجی مجدد به اهالی مطبوعات هرمزگان قلمداد کرد ، افرادی که در مراسم افتتاحیه‌ی فاز سوم کمترین توجه به رسانه‌های استانی داشتند و با بی‌احترامی ، اجازه‌ی پرسش به خبرنگاران هرمزگانی ندادند ، امروز به دست و پای همین رسانه‌ها افتاده‌اند و التماس توجه دارند.

البته کار در همین سطح باقی نمانده است و آنگونه که شنیده می‌شود مدیران این شرکت با سوءاستفاده از برخی چهره‌های مشخص فضای مجازی و استفاده از چندین خط تلفن همراه سعی دارند تا به‌ صورت غیر واقعی از عملکرد خود در برابر حجم شدید انتقادات دفاع کنند.

دادور را بیشتر بشناسید؛ نحوه نشستن خان، در ایالت خودمختار نفت ستاره به هر حال نحوه نشستن؛ کلام و لباس هر فردی، شخصیت وی را نمایان می‌کند. بخوانید غازان خان بر تخت سلطنتی در هرمزگان!

پذیرایی از نمایندگان بنیاد شهید پس از ماه‌ها درخواست جلسه مشترک ، مشارکت بی‌چون‌وچرا در برخی رویدادهای فرهنگی ، پیش‌ قدم شدن برای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی ، بازدیدهای متوالی از روند بیمارستانی که سالها از آغاز ساخت آن گذشته و قرار بود ۲۰ ماهه در سال ۹۶ آنرا تحویل دهند که اگر این فضای درمانی تکمیل می‌شد اینهمه فشار بر کادر درمان وارد نمیشد در همین ایام فعلی کرونا ، تغییر رویه در مباحث فرهنگی و مذهبی و دیدارهای مکرر با ائمه‌ی جمعه و روحانیون با سفارش افراد خاص نشان از این دارد که این افراد خود را در خطر دیده‌اند و اقدامات امروزشان را نباید به‌مثابه‌ی رویکرد واقعی‌شان تلقی کرد.

امید است نفت ستاره رویکرد جدیدی به نفع مردم هرمزگان رقم بزند و با شفاف سازی پاسخگوی رسانه ها و مردم باشد و تأثیر حضور این مگاصنعت برای مردم ملموس شود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا