دادستانی محترم؛ لطفا دستور فک‌پلمب سینما ماندانا را صادر کنید

پلمب سینما ماندانا، وارد چهارمین هفته خود شده است و بسیارعجیب است که چطور پلمب این سینمای قدیمی و خوش‌نام، تاکنون تداوم یافته و تلاش‌ها برای رفع این مشکل، بی‌نتیجه مانده است.

طبق گفته مدیریت سینما، علت پلمب این سینما که نزدیک به نیم قرن، در حال خدمت‌رسانی به مردم شرق تهران است، حضور دو فرد بی‌حجاب بوده است. ظهر یکی از روزهای اواخر خرداد، دو فرد با در دست داشتن حکم دادستانی و البته تصویر آن ۲ فرد بی‌حجاب، به سینما رفته و آنجا را پلمب می‌کنند.
قطعا حجاب، قانون کشور است اما در این رابطه، سوال اساسی این است که آیا افراد بی‌حجاب تنها در سینما ماندانا رویت شدند که چنین حکم سنگینی برای این سینما در نظر گرفته شده است؟ سینمایی که سرگروه است و  ۸ فیلم را نمایش می‌دهد؛ در این مدتی که سینما پلمب بوده و ازقضا، جزو یکی از بهترین زمان‌های اکران بوده است، پاسخ صاحبان این ۸ فیلم و البته فیلمی که سرگروهی‌اش در انحصار ماندانا بوده است، با چه کسی است؟ همچنین بیش از ۱۰ نفر در این سینما، مشغول به فعالیت هستند که با تعطیلی سینما، بلاتکلیف مانده‌اند. این ، اتفاق خوبی نیست که از میان مراکزی که افراد بی‌حجاب در آنجا تردد می‌کنند، قدرت دادستانی به سینما رسیده و تا این مدت، دستور به پلمب آنجا را صادر کرده است.
بررسی‌ها نشان می‌دهد که پیگیری سازمان سینمایی و خانه سینما نیز تاکنون بی‌نتیجه بوده و با وجود اذعان مدیریت ماندانا مبنی بر رعایت قانون و رعایت بیشتر، اما باز هم اتفاق خوشایندی برای این سینما رخ نداده است.
از دادستانی محترم خواستار هستیم تا با در نظر گرفتن رافت اسلامی، دستور فک‌پلمب سینما ماندانا که یکی از قدیمی‌ترین و خوش‌نام‌ترین سینماهای پایتخت است را صادر نموده تا علاوه بر جلوگیری از خسارت بیشتر صاحبان این ۸ فیلم، مردم آن ناحیه از شرق تهران، این‌چنین از نعمت سینما محروم نباشند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The Instagram Access Token is expired, Go to the Theme options page > Integrations, to to refresh it.
دکمه بازگشت به بالا