افتتاح اولین باغ وحش مصنوعی ساوانا در بندرعباس/ سفری به دنیای حیوانات آفریقایی

به مناسبت روز ملی کودک، عصر امروز آیین افتتاح اولین باغ وحش مصنوعی حیوانات آفریقایی (ساوانا) با حضور مسئولین و استقبال پرشور مردم انجام شد.

با حضور دکتر کامرانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خانم دکتر درویشی مدیر کل امور بانوان استانداری هرمزگان، اعضای محترم شورای اسلامی شهر، مهدی نوبانی شهردار بندرعباس، معاونان شهردار، امید آرمات مدیر منطقه ۳ شهرداری و دیگر مدیران شهرداری و استقبال پر شور شهروندان بندرعباس، آیین افتتاح اولین باغ وحش مصنوعی شهر بندرعباس در بوستان شهید دباغیان و مجاورت پارک گلها برگزار شد.

مهدی نوبانی شهردار بندرعباس در این مراسم ضمن خوش آمدگویی و خیر مقدم به حضار گفت: اولین پارک موضوعی و باغ وحش مصنوعی شهر بندرعباس به مساحت یک هکتار شامل مجسمه ۶۴ گونه از حیوانات مناطق گرمسیری آفریقا (ساوانا) در بوستان شهید دباغیان و مجاورت پارک گلها با هدف آموزشی و تفریحی و گردشگری و با حمایت اعضای محترم شورای اسلامی شهر احداث و بهره برداری شد که مدت زمان اجرای آن ۸ ماه بوده است.

وی در ادامه سخنان خود فلسفه ایجاد این پارک را، «نه» به باغ وحش طبیعی ذکر کرد و افزود: نگهداری حیات وحش در قفس کار اخلاقی و پسندیده ای نبوده و مخالف حقوق حیوانات است، ضمن اینکه نگهداری حیوانات در شرایط آب و هوایی بندرعباس ممکن است سبب تلف شدن و از بین رفتن این گونه های ارزشمند جانوری گردد. لذا با رایزنی های انجام شده بر آن شدیم از تمثال این گونه ها در اندازه واقعی در پارک استفاده کنیم تا ضمن آشنایی همه به خصوص کودکان با این گونه های ارزشمند، امکان گردش و تفریح شهروندان مهیا شود.

وی ضمن ابراز خرسندی از اینکه افتتاح پارک با استقبال و خشنودی جمع کثیری از شهروندان روبرو شده خاطر نشان کرد: شهرداری بندرعباس افتتاح، بهره برداری و کلنگ زنی پروژه های بسیاری را تا پایان سال جاری در دستور کار قرار داده که مشارکت شهروندان در حفظ و نگهداری امکانات فراهم شده می تواند انرژی بخش ادامه راه باشد و اجرای این امور را میسرتر سازد.

نوبانی در پایان سخنان خود از زحمات تمام مسئولین و افرادی که با تلاش شبانه روزی خود در ساخت چنین محیط زیبایی نقش داشتند تشکر و قدردانی نمود و برای ایشان آرزوی توفیق کرد.

فریده عامری عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس به نمایندگی از سایر اعضا در سخنان خود پس از خیر مقدم و خوش آمدگویی به مسئولین و شهروندان، از شهرداری بندرعباس به خصوص منطقه ۳ شهرداری برای ابتکار و خلاقیت در فراهم نمودن چنین پارک زیبایی، با ایجاد مجسمه هایی با ابعاد و اندازه واقعی حیوانات و نیز فراهم آمدن امکان استفاده آموزشی و تفریحی رایگان شهروندان، تشکر و قدردانی کرد.

وی در پایان با اشاره به استقبال بی نظیر مردم برای افتتاح اولین آبنمای خشک موزیکال آزادشهر در سال گذشته افزود: شهرداری بندرعباس در نظر دارد هر هفته یک پروژه را افتتاح، بهره برداری یا کلنگ زنی نماید و به زودی دومین آبنمای کف خشک موزیکال نیز برای رفاه بیشتر شهروندان احداث خواهد شد و شورای اسلامی شهر نیز حمایت های لازم را در این امور به کار خواهند بست چرا که هدف همه مسئولین ایجاد نشاط، شادی و سرزندگی برای خانواده ها و شهروندان عزیز است.

شایان ذکر است مراسم افتتاحیه با برنامه های شاد و متنوع برای کودکان و بزرگسالان ساعاتی ادامه داشت و در پایان این مراسم با اهدای لوح از مدیر شهرداری منطقه ۳ و سایر مسئولین ذیربط تشکر و قدردانی شد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The Instagram Access Token is expired, Go to the Theme options page > Integrations, to to refresh it.
دکمه بازگشت به بالا