منظر پل چهارصدساله خواجو از سه زاویه با بنر و داربست‌ مسدود شد

درست در روزی که همایش میراث پدری (تجلیل از احیاگران و سرمایه‌گذاران بناها و بافت‌های تاریخی اصفهان) برگزار شد و شهردار اصفهان، نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای شهر اصفهان و مدیرکل میراث اصفهان در این رویداد حاضر شدند تا بگویند تمام قد برای حفاظت از میراث فرهنگی اصفهان ایستاده‌اند، منظر پل تاریخی اصفهان با نصب انبوهی‌ از بنر و داربست، تخریب شد.

سوال من به عنوان یک‌شهروند عادی از جناب آقای دکتر علیرضا ایزدی، جناب آقای دکتر علی قاسم‌زاده، جناب آقای دکتر مهدی طغیانی، جناب آقای دکتر عباس مقتدایی، جناب آقای دکتر رسول میرباقری، جناب آقای دکتر مصطفی نباتی‌نژاد و همه تصمیم‌گیران و موثران شهر این است که آیا امکان تصویب قانونی مثلا با عنوان منع مداخله در منظرهای میراث ملی و جهانی اصفهان، وجود ندارد؟ کدام مسئولان اجازه چنین کاری را به مجریان داده‌اند؟!

صریح می‌گویم که اگر این همه داربست و بنر از ضلع جنوبی، جنوب شرقی و جنوب غربی پل خواجو جمع و به محل دیگری منتقل شد، تصمیم‌گیران و مجریان و ایده‌پردازانش‌ از مردم عذرخواهی کردند و تصمیمی در مورد منع تخریب منظرهای میراثی گرفته شد، می‌توان به شعارها و حرف‌های قشنگی که در حوزه حفاظت از میراث می‌زنند، امیدوار بود وگر نه، هر روز که از جلوی خواجو رد می‌شوید یادتان باشد که روزگاری در این‌شهر پنجاه بنا و باغ سلطنتی از قصر آئینه‌خانه گرفته تا باغ هزار جریب، تخریب شد و هیچ بنی‌بشری دم نزد! حالا هم همان است. تمام!

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The Instagram Access Token is expired, Go to the Theme options page > Integrations, to to refresh it.
دکمه بازگشت به بالا