هرمز بررسی کرد؛ درآمدزایی ۲۱۵ میلیون تومانی روزنامه دریا از سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهرداری بندرعباس/ سهم سایر رسانه ها زیر ۴ میلیون تومان !

روزنامه متعلق به یکی از اعضای فعلی شورای شهر بندرعباس از یک سازمان تابعه شهرداری بندرعباس بیش از ۲۱۵ میلیون تومان درآمد زایی داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ گزارش خبرساز یعقوب دبیری نژاد عضو شورای شهر بندرعباس در صحن علنی این  شورا  باعث گردید که خبرنگار میدانی شبکه اطلاع رسانی هرمز نسبت به عملکرد و همراهی  سازمان های تابعه شهرداری با تمام رسانه های فعال این استان مورد بررسی قرار گیرد که در اولین گام سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهرداری بندرعباس زیر ذره بین شفافیت قرار گرفت.

کسب درآمد رسانه های استان هرمزگان از سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهرداری بندرعباس در ۵ سال اخیر بررسی شد که روزنامه دریا متعلق به عضو فعلی شورای اسلامی شهر بندرعباس با دریافت ۲۱۵ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان  بیشترین رقم را در بین رسانه های استان هرمزگان به خود اختصاص داده است.

این موضوع در حالی رقم خورده که سایر رسانه های استان جمع مبالغ دریافتی آنها به ازای هر سال در بهترین حالت ممکن قریب به ۴میلیون تومان دریافتی بوده است.

در تشریح مبالغ دریافتی که تمام مستندات آن نیز موجود است قابل بیان است روزنامه دریا در کارکرد سال ۹۵ با سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهرداری بندرعباس مبلغ ۴۲ میلیون و ۵۹۰ هزار تومان، سال ۹۶ مبلغ ۴۲میلیون و ۸۴۰ هزار تومان، سال ۹۷ مبلغ ۳۱میلیون و۹۴۰ هزار تومان، سال ۹۸ مبلغ ۳۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و سال ۹۹ تا سال جاری مبلغ ۶۱میلیون و ۲۸۰ هزار تومان از این سازمان تابعه شهرداری بندرعباس دریافتی داشته است.

جمع مبالغ دریافتی این روزنامه متعلق به عضو فعلی شورای شهر بندرعباس در حالی به عدد ۲۱۵ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان می رسد که دریافتی های سایر رسانه های استان هرمزگان که قریب به ۴۵ رسانه هستند از این نهاد  زیر  ۴ میلیون در هر سال می باشد که از رقم ۲۵۰ هزار تومان شروع  و به مبلغ ۴ میلیون تومان ختم می شود.

حال جای سوال است که آقای یعقوب دبیری نژاد عضو فعلی شورای شهر بندرعباس و مدیرمسئول روزنامه دریا که روز سه شنبه گذشته در صحن علنی شورای شهر با اظهارات تند بر علیه یک رسانه خاص در استان هرمزگان از شیوه های کسب درآمدی این رسانه و عدم نظارت بر توزیع عادلانه بودجه های روابط عمومی با  سایر رسانه ها در شهرداری بندرعباس  گلایه مند بود، نسبت به این آمار و ارقام ارائه شده چه توضیحاتی را ارائه خواهد داد.

گفتنی است  از عوامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بندرعباس نیز تقاضا داریم نسبت به این اختلاف فاحش کارکرد با رسانه های استان هرمزگان توضیحاتی را ارائه دهند تا شفافیت ماجرا بیشتر مشخص گردد.

لازم به ذکر است تمام مستندات لازم نسبت به آمار و ارقام ارائه شده موجود می باشد که در صورت نیاز منتشر خواهد گردید.

شبکه اطلاع رسانی هرمز درروزهای آینده آمار و ارقام کارکردهای رسانه ای از سایر سازمان ها ودستگاه های اجرایی زیرمجموعه شهرداری بندرعباس را نیز منتشر خواهد کرد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا